1x11 - Space

Epizóda:  1x11
Premiéra v USA: 2.4.2010
Napísali: Joseph Mallozzi a Paul Mullie
Réžia: Andy Mikita
Hosťujúci herci:  Peter Kelamis (Adam Brody), Tygh Runyan (Doktor Caine), Julia Benson (Vanessa James), Patrick Gilmore (Volker), Jennifer Spence (Lisa Park), Jeffrey Bowyer-Chapman (Darren Becker).

Obsah epizódy:

Plukovník Young je vo svojej komnate a pripravuje sa na prenos pomocou antických komunikačných kameňov. Keď sa pripojí tak zistí, že je niekde kde nemá byť. Objavil sa na neznámej lodi, neznámej rasy. Prechádza sa po lodi a objavuje divných modrých mimozemšťanov. Po skončený spojenia, Young dočasne zakazuje používanie kameňov. 

Po niekoľkých minútach sa Destiny vynorí z FTL a ako vždy posádka prehľadáva planétu s kinom. Objaví sa niečo zaujímavejšie ako planéta - vesmírna loď. O tejto lodi sa plukovník domnieva, že to je tá, na ktorej bol. Chcú sa s ňou spojiť a napíšu im pozdravnú správu v Antičtine. Odpoveď príde o chvíľu a je v nej napísane "vzdajte sa." Najzvláštnejšie na tejto odpovedi je, že to nebol preklad ale bolo to písane v angličtine. Young dáva rozkaz útočiť.

Nastáva prvý súboj seriálu. Počas súboja z veľkej mimozemskej lode vylietajú menšie plavidlá. Súboj trvá dovtedy kým mimozemšťania neunesú Chloe. Potom sa do veľkej lode menšie plavidlá rýchlo vracajú. Na jednom z týchto plavidiel môže byť unesená Chloe. Plukovník preto preruší streľbu na nepriateľov a ide nadviazať komunikačne spojenie s úmyslom dostať sa so lode nepriateľa.

Prebehne spojenie, Young sa rozhliada po lodi a hľadá kde by mohla byť Chloe. Miesto nej nájde niekoho iného - Nicolasa Rusha. Oslobodí ho z vodnej nádrže kam ho dali mimozemšťania a s pomocou zariadení na čítanie myšlienok Rush spozná plukovníka. Vtedy sa preruší spojenie. 

Dostane sa Rush z mimozemskej lode?
Zachráni niekto Chloe?