1x12 - Divided

Epizóda: 1x12
Premiéra v USA: 9.4.2010
Napísali: Joseph Mallozzi a Paul Mullie
Réžia: Felix Enrique Alcala
Hosťujúci herci: Peter Kelamis (Adam Brody), Alisen Down (Brightman), Jennifer Spence (Lisa Park), Anna Galvin (Mrs. Armstrong), Julia Benson (Vanessa James), Patrick Gilmore (Volker), Darcy Laurie (Airman Dunning).

Chloe má od návratu z mimozemskej lode opakovane nočné mory. Keďže nemôže spať, prechádza sa po chodbe, kde stretne Rusha. Ten má rovnaký problém. A obaja sa obávajú, že mimozemšťania sa môžu kedykoľvek vrátiť. Túto obavu potvrdzuje nájdenie malej mimozemskej lode na vonkajšom plášti lode.

Spomínanú loď idú s raketoplánom zneškodniť Young a Scott. Ako sa raketoplán odpojí od Destiny, Rush začne realizovať prevrat. Začína nenápadne, presúvaním ovládania dôležitých systémov do odľahlej časti lode, kde sa okolo neho zhromažďujú civilisti, ktorým sa nepáči Youngova „diktatúra“.

Young a Scott nepriateľskú loď hravo zničia a chystajú sa zakotviť raketoplán. Lenže svorky nezapadnú. Tým pádom sa z neho nemôžu dostať. Zároveň, ak raketoplán nebude prichytený, nepôjde do FTL spoločne z Destiny. To by ho zničilo a zabilo jeho posádku. Eli sa snaží problém vyriešiť, lenže nemôžu – ovládanie týchto systémov už má Rush.

Jediná možnosť ako zachrániť Younga a Scotta je taká, že Rush zastaví presúvanie ovládania do jeho časti lode. A to Rush nechce spraviť, lebo by to mohlo pokaziť jeho plán získania nadvlády nad loďou.