1x13 - Faith

Epizóda: 1x13
Premiéra v USA: 16.4.2010
Napísal: Denis  McGrath
Réžia: William  Waring
Hosťujúci herci:P eter Kelamis (Adam Brody), Tygh R unyan (Dr. Caine), Jennifer Spe nce (Lisa Park), Patrick G ilmore (Volker),  Ju lia Benson (Vanessa James), Darcy L aurie (Airman Dunning). 

Destiny vyskakuje z FTL na mieste, kde by vôbec vyskočiť nemala. V dosahu nie je žiadna brána. Rush zistí, že dráhu Destiny narušila hviezda, ktorá by v jej dráhe vôbec nemala byť. Okrem tejto záhadnej hviezdy Rush čoskoro zisťuje, že sa pri nej nachádza planéta. Nemá síce bránu, ale je v dosahu raketoplánu.

Scott a Greer teda berú raketoplán a preskúmavajú planétu. Planéta je neosídlená a vyzerá skoro ako Zem. Nachádzajú sa na nej krásne lesy, rieky, vodopády – nič neruší pokoj prírody. Planéta vyzerá úplne ako raj. Krátko po návrate prieskumného raketoplánu Rush vymyslí plán. Destiny oblieta hviezdu, kvôli ktorej vyskočila z FTL. Tento obeh bude trvať celý mesiac. Na začiatku tohto obehu by časť posádky Destiny mohla ísť dole na planétu. A keď bude obeh končiť, táto časť posádky sa vráti na loď.

Young tento plán schváli. Do raketoplánu nastupuje časť vojenského, aj civilného personálu. Výpravu má na starosti poručík Scott. Cieľom je získať z planéty čo najviac zásob. Jedlo, ovocie, vodu, či rôzne liečivé rastliny sa snažia členovia expedície získavať počas nasledujúceho mesiaca. Mesiac postupne ubehne a deň návratu na Destiny sa blíži.

Problém nastane, keď dá Scott rozobrať tábor a chystať sa na návrat. Asi polovica ľudí z planéty nechce odísť. Niektorí to berú ako šancu na nový život, ďalší ako možnosť toho, že raz sa dostanú na Zem práve z tejto planéty. Ostať chce aj TJ, ktorá Chloe a Scottovi prezradila, že je tehotná. A dieťa rozhodne nechce vychovávať na tmavej Destiny. 

Scott oznamuje Youngovi o situácií na planéte, o ľuďoch, ktorí chcú ostať. Keď Young počuje, že ostať chce aj časť vojenského personálu, dáva im jednoznačný príkaz vrátiť sa na loď. A kto ho neposlúchne bude odvlečený nasilu. To však neplatí pre civilistov, ktorých časť naozaj ostáva na planéte.