2x03 - Awakening

Epizóda: 2x03
Premiéra v USA:  12.10.2010 
Napísal: Joseph Mallozzi & Paul Mullie
Réžia: Andy Mikita
Hosťujúci herci: Louise Lombard (Gloria Rushová), Julie McNiven (Ginna), Mike Dopud (Varro), Peter Kelamis (Adam Brody), Patrick Gilmore (Dale Volker), Jennifer Spence (Lisa Park), Robert Knepper (Simeon), Lou Diamond Phillips (plukovník Telford).

Linky:

Obsah │ G al éria │ Trailer │ Diskusia Download

Obsah epizódy:

Opäť sa vraciame na antickú loď Destiny obývanú našou obľúbenou posádkou. Čo sa zmenilo? Loď má pod kontrolou posádka pod velením plukovníka Younga, stále nesmieme zabudnúť ani na hŕstku členov Luciánskej aliancie, ktorú drží plukovník pod zámkom a dobre ich stráži. Samozrejme toto sa už dlhší čas nepáči Camile a plukovníkovi Telfordovi ktorý okrem iného začína cítiť že je na lodi zbytočný.

Loď už v predchádzajúcej časti vyskočila z FTL a naša posádka pred sebou videla istý objekt ku ktorému Destiny mierila. Samozrejme všetci boli prekvapený okrem doktora Rusha, ktorý mal vo veci takmer jasno od začiatku. Túto skutočnosť si ale častejšie všíma plukovník Young a tak môžeme očakávať že Rush časom svoje tajomstvo o veliteľskom mostíku Destiny bude musieť prezradiť aj ostatným členom. Každopádne už spomínaný objekt bola antická loď. Posádka tomu chvíľu neverila ale po tom čo sa Destiny s loďou bez problémov spojila nebolo pochýb obzvlášť keď aj konštrukcia bola rovnaká ako Destiny. Istý rozdiel ale predsa bol a to v tom že táto loď bola jedna z mnohých ktorý Antikovia vyslali skôr ako Destiny, s jasným úmyslom rozsievať brány do neznámych kútov vesmíru.

Samozrejme sa rozhodol plukovník Young poslať na obhliadku tím v staronovom zložení. Poručíka Scotta, seržanta Greera, Brodyho, Volkera a vojaka Dunninga. Všetko vyzerá úžasne Volker a Brody začnú oživovať loď a zisťovať nové veci. Samozrejme prebudia mimozemskú rasu ktorá sa pravdepodobne infiltrovala na antickú loď a sídli tu už dlhší čas. Presvedčí sa o tom aj Volker, ktorý sa po tom čo Brody išiel preskúmať časť lode ocitá zoči voči mimozemšťanovi, ktorý ale je na tom ale tak zle že odpadáva na zem. Medzitým Scott a Greer nájdu niečo čo ich veľmi zaujalo. Loď totiž slúžila na rozsievanie hviezdnych brán a teda mala v zásobe výrobňu a obrovské množstvo pripravených brán na uloženie na rôzne planéty, na ktoré sa ale žiaľ nedostala. Rusha to ale nenadchlo nakoľko to bral ako prirodzenú vlastnosť lodi a pokračuje do riadiacej miestnosti spolu s ostatným vojenským personálom.

Na loď sa v tom čase už vydáva aj TJ v sprievode Telforda ktorý sa rozhodne využiť šancu a dostať sa do akcie. Mimozemšťan sa pri snahe TJ pomôcť prebúdza, ale chová sa vystrašene a tak ho posádka nepovažuje za hrozbu. Telford ale správne tuší problém a rozhodne sa prehliadnuť celú loď spoločne s Scottom a Greerom. Rush zisťuje to čo už vedel na mostíku Destiny, že loď má možnosť poslať ich tam odkiaľ prišla a to späť na Zem. Tento plán vyzerá nádejne, Eli a Rush pracujú na prepojení a loď napája spoločnou energiou oboch plavidiel bránu na Zem. Všetci sa spoločne s Youngom zhromažďujú v hlavnej miestnosti. Telford a jeho tím ale zisťujú skutočnosť, že na lodi je omnoho viac mimozemšťanov a nastáva zvrat.

Rush s Dunningom sú prepadnutý a omráčený a energia prestáva prúdiť do brány na Destiny naopak Destiny začne strácať tú svoju ktorá sa vracia aj zo všetkým do druhého plavidla a to je problém. Telford sa vracia s týmom do riadiacej miestnosti a snažia sa získať kontrolu. Okrem toho rozkáže teamu sa vrátiť na Destiny. TJ a jej skupine sa pri prevoze mimozemšťana stratí a utečie a tak sa vracajú bez neho. Medzitým už Telford pracuje na odpojení lode spoločne s Eliom cez vysielačku a dúfajú že to stihnú skôr ako Destiny príde o energiu, potrebnú pre skočenie do FTL. Tesne pred koncom jeho snahy sa preberá doktor Rush a odpojí loď z mostíka Destiny, čo nikto okrem neho nevie a myslia si že prišlo k automatickému odpojeniu. Telford sa tak ocitá v zajatí novej lode a navyše nie je sám. Destiny skáče do FTL a všetko je opäť otvorené ...

Celuar