2x06 - Trial and Error

Obsah epizódy:Epizóda:  2x06
Premiéra v USA: 2.11.2010
Napísal: Joseph Mallozzi a Paul Mullie
Réžia: Andy Mikita
Hosťujúci herci:   Julie McNiven (Ginn), Peter Kelamis (Adam Brody), Jennifer Spence           (Lisa Park), Patrick Gilmore (Dale Volker), Julia Benson   (2nd Lt. Vanessa James), Mark Burgess (Jeremy Franklin)
Linky:
Obsah Galéria Trailer │ Diskusia Download

Obsah epizódy:

V najnovšej časti nášho seriálu tvorcovia opäť otvorili otázku veliteľstva Destiny ale poukázali v nej aj na emócie ktoré sprevádzajú túto úlohu ako aj veľkú zodpovednosť voči všetkým na palube. Plukovník Young je silný veliteľ a rovnako tak aj správny chlap.

Povedzme si ale či by aj niekto z nás dokázal zachovať v každej situácií chladnú hlavu a pevné nervy. Práve tieto výčitky svedomia za činy ktoré vykonal a udalosti ktoré sa stali a nedajú vrátiť späť plukovníka pripravia o jeho schopnosti. Paradoxom je že v tejto časti uvidíme veliteľa Destiny prakticky na úplnom dne z ktorého bude návrat veľmi ťažký.

Young prichádza do ošetrovne kde mu TJ oznamuje že poručík Scott je v poriadku. Scott pri nedávnej udalosti na neznámej planéte bol infikovaný mimozemskou rastlinou. Chloe mu zachránila život pomocou transfúzie jej krvi. Našťastie Scott nemá príznaky Chloe a je teda v poriadku a vracia sa do aktívnej služby.

Chloe už ale o takom šťastí hovoriť nemôže jej stav sa nezlepšuje. Návštevy členov posádky v podobe poručíka Scotta, Rusha či Younga osobne tomu len nasvedčujú. Perličkou na torte je fakt že Chloe sa mení už aj navonok, čo dá najavo pred Scottom ktorému ukáže zmenu zafarbenia a formy jej kože na nohe.

Camila sa snaží postupne zapájať členov Luciánskej aliancie (pravdepodobne o to ide aj tvorcom seriálu aby to nebolo tak ako by na Destiny okrem členov bývalej základne Icarus nikto nebol). Toutou členkou je mladá Ginn ktorá okrem výbornej znalosti matematiky a antickej technológie nevyzerá vôbec zle. Ak si dáme dokopy spomenuté vlastnosti je jasné že aj Eli si začne všímať Ginn viac, ako by bolo pri práci potrebné.

Samozrejme mu pomôže priateľsky seržant Greer, ktorý by mal dohliadať na pohyb Ginn po lodi, keď ale pochopí že tento faktor je zbytočný rozhodne sa pomôcť Eliovi prejsť na vyšší level a zariadi aby sa mohol v určitom momente vytratiť z dohľadu. Samozrejme tomu predchádza zopár chýb na kráse, ale nakoniec Eli pobozká Ginn a zjavne sa tak môžeme pripraviť na nový vzťah.

Plukovník Young začne mať zvláštny reálny sen. V tom sne sa opakuje rovnaký scenár, ale nie vždy je rovnako zakončený. Z vysielačky sa ozve Brody a prosí Younga aby sa dostavil na mostík. Mimozemské lode vystúpili z FTL okolo Destiny a vyhrážajú sa útokom ak im Young neodovzdá Chloe.

Young nariadi protiútok ale samozrejme loď proti presile a posíl, ktoré dorazia emzákom z FTL počas boja prehráva. Rovnako prehráva aj vo verzií obrany kde Rush namiesto streľby prenesie energiu do štítov. Perličkou je vydanie Chloe emzákom a scenár má ešte horší koniec a to obsadenie lodi emzákmi. Tak či onak situácia nemá riešenie. Young okrem toho stále pije viac a viac a situáciu nezvláda. V noci navštevuje Camile a povie jej o všetkom. Camile má ale na vec svoj názor.

Loď nečakane vyskočí z FTL. Nikto nevie prečo nakoľko odpočet nefunguje a planéty a brány v dosahu lode neexistujú. Na všetko príde Rush na mostíku Destiny ktorý zisťuje, že Destiny vníma posádku na palube a rovnako aj jej problémy. Okrem toho prichádza aj na to že loď produkuje bojovú simuláciu. Camile a Rush chcú nahradiť Younga poručíkom Scottom. Ten ale odmieta a rozhodne sa za každú cenu dostať veliteľa tam kde patrí v plnej sile. Pekný moment je ako si Scott zachová chladnú hlavu a nadriadeného tak povediac dokope k jeho pevnej pozícií. Camile sa cíti trápne po tom čo jej Eli oznamuje skutočnosť že bojová simulácia je na vlas rovnaká tomu čo sa plukovníkovi snívalo.

Časť končí celkom zaujímavo Young sa rozhodne vrátiť v plnej paráde na mostík vydá obranné rozkazy a s rozvahou pristúpi k celej situácií tak ako by mal. V tom Destiny skáče znova do FTL ako by si uvedomila že je všetko v poriadku a veliteľ je opäť sám sebou. Celá posádka verí tejto verzií. Žiaľ svoj podiel má na tom doktor Rush ktorý loď rozhýbal predčasne.

Tak či onak čaká nás určite ešte veľa vecí ktoré sa musia objasniť a na ktoré budeme rozhodne zvedaví či ide o vzťahy na lodi alebo aj neodhalené záhady...

Celuar
Galéria: