2x07 - The Greater Good

Epizóda: 2x07
Premiéra v USA: 9.11.2010
Napísal: Carl Binder
Réžia: William Waring
Hosťujúci herci: Julie McNiven (Ginn), Peter Kelamis (Adam Brody), Patrick Gilmore (Dale Volker), Jennifer Spence (Lisa Park), Robert Knepper (Simeon), Kathleen Munroe (Amanda Perry).

Linky:


Obsah Galéria Trailer │ Diskusia Download

Obsah epizódy:
 
V najnovšej časti nášho seriálu sa loď Destiny s posádkou nachádza bezpečne v FTL.

Plukovníka Younga zobudí volanie z vysielačky v ktorom mu Camile oznamuje že sa nedostavil na rannú poradu. Camile s účasťou TJ , Scotta , Younga prednáša návrh týkajúci sa Ginn.

Camile chce aby sa mohla zapojiť viac do aktivít na lodi a rovnako pomocou antických kameňov predať informácie o plánovanom útoku luciánskej aliancie na Zem. Zamyslený plukovník Young bez dávky zaváhania či pozornosti túto vec podporí.

Destiny vyskakuje z FTL a posádka zisťuje prítomnosť bojovej lodi , ktorá bola poškodená počas boja. Young volá vysielačkou Rusha ale ten sa znova neukazuje. Brody a Eli zatiaľ zisťujú informácie o lodi. Rush prichádza do miestnosti a po malej výmene názorov s Youngom sa zapája do prieskumu.

Loď je treba preskúmať a zostaviť tým na preskúmanie. Rush sa dobrovoľne a bez váhania hlási na prieskum. Young si je vedomí že by mohlo ísť o niečo viac a tak sa rozhodne ísť s ním.
Young a Rush sa dostávajú za pomoci antických skafandrov na mimozemskú loď.

Obnovia podporu života a zisťujú že na lodi sú prázdne boxy s ktorými sa stretli na predsunutej antickej lodi ktorá bola plná mimozemšťanov.
Našťastie KINO nezistí žiadne známky života a Rush sa pokúsi obnoviť ďalšie systémy lode.

V tom naskočia mimozemskej lodi motory a postrčia loď veľkou rýchlosťou preč od Destiny. Young prikazuje Rushovi aby loď otočil ale ten mu vysvetluje že to nieje možné.

Rush presvedčí Younga že by im mohla pomôcť len doktorka Amanda Perry. Amanda sa vymení s Ginn a prichádza na loď aby pomocou rovníc (ako Rush vysvetlil ostatným členom posádky Destiny) nahodila núdzové motory Destiny a dostala sa k mimozemskej lodi.

Samozrejme ide o výmysel v ktorom Rush odhalí tajomstvo vel. mostíka Amande a prosí ju aby to nikomu nepovedala. V tom ale Eli začne chápať že niečo nieje v poriadku a rozhodne sa zakročiť. Vypočíta rovnice ktoré Rush zaslal pomocou videa na loď a zisťuje prítomnosť mostíka. Amanda a Rush sú odhalený a Young dá Rushovi pocítiť svoj hnev po fyzickej stránke.

Rush nakoniec vysvetľuje všetky podrobnosti Youngovi ako aj skutočnú misiu Destiny a prosí ho o pomoc a spoluprácu.

Amanda pri manévrovaní s Destiny nabúra do mimozemskej lodi a spôsobí rotáciu a poškodenia na mimozemskej lodi. Rush a Young sa dostávajú z lode pomocou Eli ktorý vypočíta ich presnú dráhu skoku z lode na loď. Young skočí predčasne a keby ho Rush nezachytil tak by sa cesta veliteľa Destiny skončila.

Treba spomenúť aj spor Simeona a Ginn. Simeonovi sa nepáči ako Ginn spolupracuje a predáva informácie na Zem a rozhodne sa zakročiť. Amanda ktorá nič netuší a je v tele Ginn nevie o sporoch a jeho chovanie nechápe.
Simeon na konci vchádza do kajuty Ginn a zatvára za sebou dvere ...

 Destiny pokračuje v ceste FTL. 
Celuar

Galéria: