2x08 - Malice

Epizóda: 2x08
Premiéra v USA: 16.11.2010
Napísal:  Robert C. Cooper
Réžia:  Robert C. Cooper
Hosťujúci herci: Julie McNiven (Ginn), Peter Kelamis (Adam Brody), Patrick Gilmore (Dale Volker), Jennifer Spence (Lisa Park), Robert Knepper (Simeon).

Linky:

ObsahGalériaTrailerDiskusiaDownload

Obsah epizódy:

Nasledujúci dej nás vtiahne do koncovej línie predchádzajúcej časti. V nej ako už vieme sa Simeonovi podarilo nejakým spôsobom vyhnúť osobnej stráži a zaútočiť na Ginn (v ktorej tele bola doktorka Amanda Perry ). Nasledujúca časť priamo vťahuje do týchto udalostí a už od samého začiatku budeme teda sledovať dianie na Destiny.

Young spoločne s Eli , Brody atď. sú na veliteľskom mostíku Destiny a prejednávajú nové možnosti , lodné systémy. Samozrejme pri tejto debate dôjde aj na známu tému čo a ako s doktorom Rushom. Young ale dosť zjavne vyslovuje zlepšenie dôvery , ale poukazuje aj na fakt že je to stále Rush a ťažko odhadnúť jeho chovanie v daný moment.

Na mostíku sa zjavuje Rush samozrejme sa chce vrhnúť do práce ale Young mu priateľsky umožní dopriať si odpočinok. Rush sa teda vracia do kajuty , kde s Amandou bol pred nedávnom vyrušení ...

A práve tu začína naša ôsma časť naberať na obrátkach. Rush nachádza na zemi telo Ginn a tuší najhoršie. Privoláva okamžite zvyšok posádky. Young prikáže kontaktovať sa s veliteľstvom a rovnako tak rozkáže prehľadať loď.

Veliteľstvo behom krátkej chvíle potvrdzuje smrť aj doktorky Amandy. V tom Rush tak povediac stratí vážnosť ktorú v programe stargate vždy mal.
Young sa od vojenského personálu dozvedá že všetci členovia luciánskej aliancie až na Simeona sú na svojich miestach.

Samozrejme v tom čase Simeon prichádza do zbrojnice a miery rovno k bráne. Napadne Lisu a nič netušiaceho Volkera. Nakoniec si Lisu berie na neznámu planétu ako rukojemníka. Rush sa vrhá do brány a nasleduje Simeona. Young a zvyšok posádky prichádzajú do miestnosti s bránou kde im už len Volker oznamuje čo sa stalo. Young sa teda rozhodne poslať tam team tvorení Scottom , Greerom a Jamesovou za asistencie mariňákov.

TJ sa snaží ošetriť na ošetrovni koho sa dá ale prichádzajú o troch členov vojenského personálu. Young medzitým prichádza za Varrom a žiada vysvetlenie. Ten o ničom nevie a iba upozorňuje že Simeon je nebezpečný.
Na planéte Rush nachádza Lisu s bombou na chrbte a na poslednú chvíľu ju zneškodní. V tom prichádzajú Scott a jeho team. Rush sa ale vrhá sám nájsť Simeona. Scott teda necháva časť teamu u brány a spoločne s Greerom nasledujú Rusha.

Po dlhších schovávačkách nakoniec narazia Scott s Greerom na Rusha a rozhodnú sa spolupracovať. Dostávajú sa do pasti a na pomoc sa im rozhodne prísť Jamesová. Rush ale pomocou ovládača KINO zistí polohu Simeona a rovnako tak aj to že je to celé pasť. Jamesová s jej teamom majú pri výbuchu veľa zranených a Scott im prikazuje vrátiť sa k bráne.

Pri stopovaní Simeona sa Greerovi podarí ho postreliť do nohy ale po chvíľke stratenia pozornosti kvôli rozhorčenému Rushovi je ťažko postrelený a Scott sa rozhodne ho dostať k bráne.

Simeon si je vedomí že Rush ho odísť nenechá ale nemyslí si že by ho mohol ohroziť. Zlom príde vtedy keď Rush si pripraví na Simeona prekvapenie. Uloží bombu blízko táboriska divých zvierat na planéte ktoré Simeona doslova udupú. Simeon s posledných síl hovorí Rushovi že má informácie o útoku na Zem no Rush o ne nemá zaujem a Simeona zabije.

Pomsta je dokončená a Rush sa s posledných síl dostáva k bráne , kde zisťuje že kombinácia naštvaného Eli (vďaka smrti Ginn) spoločne s Chloe (s vedomosťami mimozemskej rasy) dokázali získať čas aby Destiny neskočila znova do FTL a znemožnila tak možnosť návratu.

Celý tím sa vracia na loď a my sa môžeme tešiť na ďalšie dobrodružstvo ...

Celuar


Galéria: