2x13 - Alliances

Epizóda: 2x13
Premiéra v USA: 21.3.2011
Napísala: Linda McGibney
Réžia: Peter DeLuise
Hosťujúci herci: French Stewart (Andrew Covel), Kathleen Quinlan (senátorka), Mike Dopud (Varro), Lou Diamond Phillips (plukovník Telford). 


Recenzia epizódy: 

Epizóda Alliances patrí medzi netradičné epizódy, odohrávajúce sa z časti na Zemi, z časti na Destiny. Epizóda bola úplne iná, ako dve predchádzajúce. Niektorí by ju možno nazvali vyplňujúcou, iní ju zas ocenili.

Už dlhšie sme vedeli, že Luciánska Aliancia plánuje útok na Zem. V tejto epizóde k nemu došlo, minimálne k jeho prvej fáze. A to počas pobytu Greera a Camile na Zemi. Obaja použili komunikačné kamene, aby na Destiny mohla prísť senátorka Michaelsová s Doktorom Covelom. Dostali za úlohu zhodnotiť, či sa oplatí investovať do ďalšej základne typu Icarus, cez ktorú by na Destiny mohli prichádzať ďalší ľudia či zásoby.

Na Zemi - do Homeworld Command narazí nákladná loď a zápletka môže začať. Sympatické od tvorcov, že sa pokúsili rozvíjať ďalej postavy a práve s náročnou dvojicou Greer a Camile. Ťažko však povedať, či to splnilo svoj cieľ – keďže títo dvaja sa spolu veľmi neporozprávali.

Doktor Covel vyzvedal od doktora Rusha čo sa dá o veľkom poslaní Destiny. Veľa nového sme sa nedozvedeli, ale o misií Destiny počúvame častejšie a častejšie. Žeby sa k nej loď predsa blížila? A stihne to do finále druhej série? Bude Luciánska Aliancia pokračovať v útoku na Zem? 

Jonas

Galéria: