2x14 - Hope

Epizóda: 2x14
Premiéra v USA: 28.3.2011
Napísal: Carl Binder
Réžia: Peter DeLuise
Hosťujúci herci:  Julie McNiven (Ginn), Patrick Gilmore (Dale Volker), Peter Kelamis (Adam Brody), Jennifer Spence (Lisa Park), Julia Benson (Vanessa James).

Časť "Hope" sa od začiatku niesla v duchu svojho názvu. Tu a tam vždy bola cítiť nádej, niečo nové.

Začiatok nás privedie do deja z predchádzajúcej epizódy. Zem čelila útoku Luciánskej aliancie, rovnako v tom čase ale naši hrdinovia s pomocou Vara bombu zneškodnili. Žiaľ to či sa tak aj stalo nebolo isté, nakoľko Zem a Destiny sa pomocou kom. kameňov nemohli už dlho spojiť.

Zvrat nastáva, keď sa Chloe, ktorá zaspí, podarí nadviazať spojenie. Všetko by bolo fajn, ak by šlo o niekoho kto je ešte živý. V tele Chloe sa nachádza totiž Gin, teda členka Luc. aliancie ktorú zabil jej kolega Simeon. Radosť má hlavne Eli s ktorým si bola Gin veľmi blízko, rozhodne ale ten istý elán nemá Scott, ktorý má obavy o Chloe.

Posádka Destiny má ale aj iný problém. Konkrétne pána Valkera. Ten sa dlhodobejšie necíti dobre a tak navštívi TJ. Tá zisťuje, že problém je vážny, Valker má choré obličky a obe zlyhávajú. Jediná možnosť na prežitie je transplantácia.

Young poverí TJ operáciou a výberom darcu, TJ má ale obavy, nakoľko skúsenosti a vybavenie sú veľmi obmedzené. Po testovaní posádky máme 2 možných darcov. Seržant Greer sa ponúka ako jediný a tak toho druhého môžeme vypustiť ...

Situácia s Chloe mení charakter, okrem nej sa totiž v tele objavila nová osoba. Ide o doktorku Amandu Perry. Tu vstupuje do problému aktívne Rush. Po dlhom a nudnom čakaní na riešenie zistí, že signál Gin a Amandy slábne a ak vyprchne, stratia ich navždy. Rozhodne sa teda využiť antické kreslo a nahrať ich do Destiny. Scott znova protestuje ale nakoniec to s Youngom nechajú na Chloe.

Chloe sa rozhodne riziko podstúpiť a dať šancu Amande a Gin.

TJ sa pripravuje na operáciu a viac a častejšie na ňu dolieha neistota. Young sa ju snaží podporiť. Greer a Valker sa rozhodnú spraviť si spoločnú prechádzku, niečo na spôsob uvoľnenia. Operácia sa začína ...

Rush, Young, Scott, Eli a Chloe sú už v tom čase v miestnosti s kreslom. Rush začína kopírovať signál Amandy a Gin do Destiny ale pri prenose nastávajú problémy. Loď začne mať problémy a rovnako ich má aj TJ, ktorá stratila el. energiu a prístup do antickej databázy.

Našťastie sa po chvíľe objaví Amanda a celú operáciu TJ asistuje. Nikto okrem TJ ju nevidí, ale je jasné, že pokus preniesť vedomie Gin a Amandy sa podaril. Utvrdenie - Amanda sa zjavuje Rushovi a ďakuje mu za pomoc. Rovnako sa zjavuje Gin Eliovi.

Valker aj Greer sú v poriadku a naša posádka má za sebou novú skúsenosť a skúšku, rovnako aj 2 nové programy (Amanda,Gin) v systéme Destiny ...

Galéria: