2x15 - Seizure

Epizóda: 2x15
Premiéra v USA: 4.4.2011
Napísal: Remi Aubuchon 
Réžia: Helen Shaver
Hosťujúci herci:  David Hewlett (Rodney McKay), Robert Picardo (Richard Woolsey), Victor Garber (Ovirda), Kathleen Munroe (Amanda Perry), Lou Diamond Phillips (David Telford), Julia Benson (Vanessa James).

Obsah:

Seizure nás od začiatku vtiahla do rozbehnutého vlaku. Jednoducho, môžeme povedať že na Destiny to žilo od začiatku problémom. Doktor Rush a jeho polovička Amanda si urobili chvíľku pre seba.

Samozrejme, nič by na tom nebolo divné. Rush ale pre túto skvelú možnosť cítiť Amandu na svojom tele (aj keď len v lodi Destiny a v jeho hlave) dal skutočne viac ako je u neho bežné.

Pripútal sa na antické kreslo na Destiny. Rush samozrejme s Amandou majú skvelú náladu, to sa ale nedá povedať o plukovníkovi Youngovi ktorý má toho zjavne plné zuby. Povolá TJ a Eli aby na neho dohliadali a dostali ho z kresla.

Young s jeho zvyškom posádky (hlavne vojenská časť) sa pokúšali o riešenie iného druhu problému. Spoločne s pánom Woolsey , pl. Telfordom a skvelým Dr. Mckay sa snažili presvedčiť spojencov v mliečnej dráhe o tom že ich planéte je vhodná pre projekt podobný Ikarus. Žiaľ, jednania vyzerajú zle a je jasné že nebudú úspešné.

Perličku pridáva Telford ktorý si je istý že za všetkým je luciánska aliancia.
Tá už v minulosti chcela Destiny obsadiť a je teda možné že sa pokúsi a podobný krok znova. Treba teda rýchlo jednať a možno aj pritvrdiť.

Rush a Amanda majú problém. Rush sa bude chcieť vrátiť do reality, žiaľ sa mu to nedarí. Amanda ho presviedča že ide o chybu a pokúsi sa ho upokojiť. Keď to skúsia znova, vyzerá to tak že je všetko v poriadku.

Rush si ale uvedomí že ani toto nieje skutočné a rozhodne sa presvedčiť zničením Destiny. Tu už to vyzerá že je všetko v poriadku, situácia ale vyzerá opäť inak. Ginn zistila že Amanda si nevie s problémom poradiť a drží Rusha v simulácií a povie o tomto Eliovi. Ten problém vyrieši a presunie Amandu a Ginn do karantény.

Naši hrdinovia sa pokúsia využiť antickú technológiou a čiastočne nahradiť velenie spojeneckej rasy priamo na ich planéte. Všetko vyzerá skvelo, plán vychádza a Dr. Mckay pracuje na nahodení 9 symbolu a energie z planéty. Žiaľ, takmer pred koncom veci naberajú iný smer.

Zisťuje sa že spojenci vôbec nemali nič s luciánskou alianciou. Okrem iného spojenecké jednotky prichádzajú do miestnosti a odhaľujú podfuk. Young sa rozhodne v záujme diplomacie a záchrany priateľstva akciu ukončiť.

Časť celkovo nepriniesla nič nové, staré tváre určite potešili ale rozhodne by sme boli za lepší dej ...

Galéria: