David Telford [Lou Diamond Phillips]

David Telford je v armáde takmer celý svoj život. Bol to práve on kto mal viesť expedíciu po vytočení deviateho symbolu, no kvôli útoku na základňu sa jej nemohol zúčastniť.

Telford často navštevoval Destiny pomocou komunikačných kameňov. Osoba, s ktorou sa najčastejšie vymieňal, bol plukovník Young. Krátko po príchode bol Young zranený, no Telford nato nebral ohľad a Youngove telo vôbec nešetril. Kvôli tomu mu dala TJ sedatíva, ktoré ho uspali a prakticky mu nedovolili namáhať Youngove telo.

Tieto výmeny pokračovali ešte určitý čas, až pokiaľ IOA nenavrhla plán, ktorý by dostal ľudí z Destiny naspäť domov. Young bol proti plánu IOA, no jeho telo bolo nedobrovoľne používane Telfrodom, takže nemohol odporovať. Rush tvrdil, že tento plán bude neúspešný, a preto vymyslel podvod, ktorý mal napodobniť nekontrolovateľne hromadenie energie v bráne a tým pádom jej výbuch. Tento podvod mu vyšiel a Telford sa odpojil od kameňov aby zachránil samého seba. Tento incident mu pri neskoršej obhajobe znemožnil velenie nad Destiny, pretože sa zachoval ako zbabelec a podvodník.

Počas týchto výmen s Telfordom navštevoval Young svoju manželku - Emily. Keď bol Young v intímnej pozícií, tak sa na krátku chvíľu prerušilo spojenie medzi Destiny a Zemou. Tým pádom sa Telfrod vrátil do svojho tela a našiel sa v posteli s Youngovou ženou. Od tejto chvíle začal Telford navštevovať Emily. Keď sa to dozvedel Young, tak bol pochopiteľne naštvaný a zmlátil Telforda takmer do bezvedomia.

Telfordove podozrivé a neprijateľné správanie nezostalo dlho nepostrehnuté. Po výmene s doktorom Rushom ostali Rushovi spomienky, ktoré naznačovali, že Telford pracuje pre Luciánsku alianciu, čo sa neskôr aj potvrdilo. Telfordovi vymyli mozog pomocou Goa’uldskej technológie, a tým pádom pracoval celý čas proti Zemi.