Everett Young [Louis Ferreira]

Plukovník Young je vedúci dôstojník vojenského personálu na palube Destiny. Pri prechode cez bránu na loď sa nešťastne zranil, čo ho vyradilo z aktívneho velenia na niekoľko nasledujúcich dní. Zatiaľ čo bol Young neschopný veliť, prebral túto úlohu poručík Scott.

Everett sa preukázal ako obetavý veliteľ, ktorý chce vždy konať „väčšie“ dobro, no napriek tomu už urobil niekoľko zlých rozhodnutí. Často sa dostáva do slovných konfliktov s dr. Rushom. Ich nezhody raz dokonca vyvrcholili do fyzického konfliktu po tom, čo sa Rush pokúsil Younga falošne obviniť z vraždy jedného z vojakov, nato ho Young nechal na piesočnej planéte bez možnosti vrátiť sa na Destiny. Hoci sa títo dvaja nemajú veľmi v láske, dohodli sa, že urobia všetko čo bude treba pre dobro posádky.

Young zanechal na Zemi svoju manželku, Emily, s ktorou mal určité nezhody ešte počas pobytu na Ikaruse. Napriek tomu, že je ženatý, Everett mal románik s ďalšou členkou posádky a zároveň medičkou TJ. Neskôr sa dokonca ukázalo, že TJ čaká dieťa, ktoré je práve jeho.

Plukovník Young sa snaží vykonávať svoju prácu ako najlepšie vie, no na palube Destiny je to ťažké. Civilný personál totiž nesúhlasí s tým, že na Destiny má hlavné slovo armáda, preto sa mu podriaďujú len s veľkým sebazaprením. Situáciu ešte zhoršuje členka IOA Camile Wray, ktorú berú civilisti na palube Destiny za ako akúsi vedúcu autoritu, pretože nie je členkou armády – teda je „jedna z nich“. Rush a Wray sa dokonca snažili prebrať loď pod svoju kontrolu, a odrezať Younga od všetkých dôležitých funkcií, no tento pokus im nevyšiel a bol zmarený.