Matthew Scott (Brian J. Smith)

Matthew – alebo inak Matt – pôsobí ako bezproblémový a poslušný vojak. Vždy sa snaží byť vzorom pre ostatných a robí to, čo považuje za správne, aj keď mu to často nedovolia rozkazy od plukovníka Younga. Človek, ktorý by vedel položiť svoj život za kohokoľvek z posádky Destiny, odvážny, spravodlivý, taký je Matt.

Aj keď Matt môže pôsobiť ako niekto, kto to mal v živote jednoduché, nie je to pravda. Ako štvorročnému mu zahynuli obaja rodičia pri autohavárií. Odvtedy sa oňho staral kňaz, ktorý bol závislý na alkohole a práve alkohol nakoniec spôsobil jeho smrť. Neskôr Scott nešťastnou náhodou oplodnil 16-ročné dievča. Matt si mysle,l že dievča išlo na potrat, no až na Destiny sa dozvedá, že má syna ktorý sa volá rovnako ako jeho otec.

Scott mal na Ikaruse románik s poručíčkou Vanessou James, no po zničení základne a odchodu na Destiny sa dal dokopy s Chloe Armstrong. Venessa príjma to, že Scott sa o ňu už viac nezaujíma, s ťažkým srdcom.

Po príchode na Destiny prebral Scott velenie kvôli zraneniu plukovníka Younga. Vo velení bol niekoľko nasledujúcich týždňov, pokým sa plukovník nevyzdravel. Teraz pôsobí ako Youngov zástupca a jeho pravá ruka. Má druhú najvyššiu hodnosť na lodi.