Ronald Greer [Jamil Walker Smith]

Mariňák. Veľký, silný, tichý. Chceli by ste ho na svojej strane a nechceli by ste, aby sa na vás naštval. Často nevie skrotiť svoj temperament. Sarkastický, no tiež nahnevaný – takto pôsobí Ronald Greer. Jeho minulosť je pre posádku záhadou, ale je im jasné, že to ako mladý nemal ľahké...

Greerov otec Reginald bol vyznamenaný veterán z Vojny v Perzskom zálive, no po tom, ako sa vrátil domov, to už nebol dobrý otec a starostlivý manžel. Týral svojho mladého syna, ako psychicky tak aj fyzicky. Ronald chcel aby spolu s matkou odišli od otca, no ona trvala na tom že ostanú. Ronald si vytvoril na akúsi ulitu, ktorá ho chránila pred chovaním sa jeho otca, no vo vnútri stále prechovával lásku k svojej matke. Ronald zachránil svojich rodičov z horiaceho domu keď spali. Jeho otec nakoniec zomrel v nemocnici pre veteránov, a Ronald – ako 20 ročný – sa prihlásil do služby svojej vlasti.

Pred útokom na základňu Ikarus bol uväznený a čakal na vojenský súd po tom, ako napadol plukovníka Telforda. Neskôr – počas útoku – ho plukovník Young prepúšťa z väzenia a na palube Destiny ho poverí spoluprácou s poručíkom Scottom, ktorý je vo velení, zatiaľ čo sa plukovník Young nezotaví zo zranení.