Tamara Johansen [Alaina Huffman]

Tamara Johansen – známa viac pod skratkou TJ – je medička na palube Destiny. Keďže sa na lodi nenachádza žiaden iný lekár, TJ musí riešiť všetky zranenia, či už veľké alebo malé, prakticky sama. Niekto by si pomyslel, že na takej lodi nebude mať medik veľa práce – práve naopak. TJ sa od samotného príchodu na loď nezastavila.

Hneď po prechode bránou sa ťažko zranil plukovník Young. Tamara sa oňho starala niekoľko nasledujúcich dní, počas ktorých nebol schopný velenia. Neskôr sa na lodi objavili mimozemské chrobáky, ktoré vážne zranili jedného člena posádky, ten následne podľahol zraneniam. O niekoľko dní neskôr spáchal seržant Spencer samovraždu, keď sa zastrelil vo svojej izbe. Po tomto incidente sa vyskytla nová otázka, a to ako sú na tom ľudia na Destiny po psychickej stránke? Plukovník Young nariadil, aby TJ vyhodnotila psychický stav posádky. Mnoho ľudí sa tomuto „sedeniu“ snažilo vyhnúť, tí ktorí sa ho zúčastnili reagovali pokojne, no našli sa aj takí, ktorí boli podráždení.

Napriek tomu, že TJ nie je „skutočný“ doktor, pretože si nemohla dovoliť ísť študovať medicínu, vykonáva na palube Destiny skvelú prácu, a to aj bez príslušného vybavenia a dostatku liekov.

Tamara mala románik s plukovníkom Youngom. To, čo spočiatku vyzeralo nevinne, sa počas pobytu na lodi ukázalo ako problém. TJ je tehotná a určite si nepredstavovala výchovu svojho dieťaťa na vesmírnej lodi, milióny svetelných rokov od Zeme. Aby toho nebolo málo, bola pri obsadzovaní lode Luciánskou alianciou postrelená.