Stargate SG-1
SG-1 > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Atlantis
SGA > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Universe
SGU > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Len sci-fi Len Stargate Všetky

Novinky

Pripravte sa na Kozmodróm 2014 !!

Pozývame všetkých sci-fistov na šiesty ročník Kozmodŕomu, ktorý je jediný slovenský festival zameraný čisto iba na sci-fi.
Počas jedného dňa môžete diskutovať o veciach fantastických aj bežných, vypočuť si zaujímavé prednášky, zahrať si hry, ktoré by ste si inokedy nezahrali, ale hlavne vychutnať si neopakovateľnú conovú atmosféru, ktorú Kozmodróm každoročne ponúka.

Uskutoční sa 25. 10. 2014 v Spoločenskom dome Nivy na Súťažnej ulici 18 v Bratislave.
​Viac info na facebookovej alebo oficialnej stranke.


Prichádza nová Stargate trilógia!

Po dlhom období ticha sa začínajú diať veľké veci. Hviezdna brána sa vracia a ak sa nič nezmení, bude to návrat vo veľkom štýle. Štúdio MGM sa rozhodlo pre návrat ku koreňom hviezdnej brány a plánuje novú trilógiu.
 
MGM trilógiu plánuje spoločne so štúdiom Warner Bros. Filmy budú mať na starosti pôvodný tvorcovia, scenárista Dean Devlin a režisér Roland Emerich. Obaja tvorcovia sú z novinky nadšený a sľubujú, že nová trilógia bude stavať na ideáloch a popularite pôvodného filmu, ale prinesie nové, originálne dobrodružstvá, ktoré okrem skalných fanúšikov potešia aj novú generáciu divákov.

celý článok


Slavcon 2014

21.4.2014 / Joe Dreno / Komentáre (0)
Slavcon 2014

Pozývame vás na trojdňový festival Slavcon, na ktorom budete mať príležitosť stretnúť nových ľudí, rozšíriť si obzory a prežiť príjemný víkend plný neobyčajného programu. Slavcon je jeden z mála slovenských festivalov, preto by bola škoda sedieť doma!

Program je plný prednášok, diskusií, workshopov a hier z oblasti histórie, mytológie, fantasy, sci-fi a hier. Alebo sa môžete len tak prechádzať po priestoroch, pozrieť stánky, dať si čajík, zapojiť sa do súťaže, zahrať si stolové hry či pozrieť si sprievodný program.
Špeciálnou príležitosťou, hlavne pre fanúšikov Harry Pottera, bude možnosť podiskutovať so slovenskou Hermionou (Táňa Pauhofová) (viac)

​Festival sa bude konať už tento víkend 25.-27. apríla 2014, v IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže, Karloveská 64, Bratislava
celý článok


Pripravte sa na Kozmodróm 2013 !

Všetkým priaznivcom dobrej a netradičnej zábavy sa na známosť dáva, že váš obľúbený festival, Kozmodróm, sa po piaty raz bude konať 16. novembra v Spoločenskom dome Nivy na Súťažnej ulici 18 v Bratislave.

Kozmodróm je charakteristický najmä svojím nevšedným formátom – jedná sa o jednodňový con, zameraný na sci-fi každého druhu, ktorý organizuje občianske združenie SciFi Guide. Počas jeho jednodňového trvania máte možnosť stretnúť zaujímavých ľudí, ktorí majú zaujímavé názory a neboja sa o ne podeliť. Môžete s nimi diskutovať o veciach fantastických aj bežných, vypočuť si zaujímavé prednášky na rôzne témy, zahrať si hry, ktoré by ste si inokedy nezahrali, ale hlavne vychutnať si neopakovateľnú conovú atmosféru, ktorú Kozmodróm každoročne ponúka.
celý článok


Pozvánka na IstroCON a COMICS SALON 2013

Opäť sme sa dočkali ďalšieho pokračovania najväčšieho slovenského festivalu filmov, scifi, fantasy, hororu, larpov a spoločenských hier. Minulý rok navštívilo akciu viac ako 12 000 návštevníkov. Ani tento raz tam nebudeme chýbať..

IstroCON 2013 a Comics Salón 2013 sa uskutočnia v dňoch 13. až 15. septembra 2013 v priestoroch Istropolisu - Dom Odborov, Trnavské Mýto v Bratislave. Začína sa v piatok od 13:00 a skončí sa v nedeľu o 17:00.

V priebehu 3 dní sa bude paralelne v siedmich sálach odohrávať rôznorodý program, ktorý sa členení podľa jednotlivých sekcií festivalu na: Filmy, Scifi, Fantasy, Horor, Fantáziu, Spoločenské kartové a stolové hry, LARPy a čajovňu. Chýbať nebude ani pútavý sprievodný program.
celý článok


Pozvánka na Festival Fantazie

Festival Fantazie je najväčším stretnutím fanúšikov scifi a fantasy v Českej Republike. Ide o naozaj veľkú akciu, ktorá trvá celých 10 dní, počas ktorých sa na festivale striedajú rôzne programové línie, venované filmom, seriálom, literatúre, súčasťou programu sú rôzne besedy, workshopy, hry či rôzne ďalšie zaujímavé aktivity. Súčasťou akcie je každoročne aj Gatecon, ktorý skoro vždy patril medzi najväčšie lákadlá festivalu a podobne je tomu aj tento rok.

celý článok


Vyšla hra Stargate SG-1: Unleashed

Chýba Vám Stargate SG-1? Ak hej, máte šancu zažiť ďalšie príbehy tímu SG-1 v novej hre Stargate SG1: Unleashed. Fanúšikovia Stargate túto hru očakávali už niekoľko mesiacov a teraz je konečne vonku! Zatiaľ je to len verzia pre produkty Apple, čoskoro (niekedy v apríli) vyjde aj verzia pre Android. Hra je k dispozícií cez iTunes za $4.99.

Nižšie si môžete pozrieť trailer a najnovšie uverejnené video z hry, ktorej príbehy napísala Sally Malcolm. Ide o autorku niekoľkých románov z prostredia hviezdnej brány a ako aj editorku vydavateľstva Fandemonium, ktoré tieto romány vydáva.

V hre Unleashed musí tím SG-1 čeliť jednotkám Sekhmet, dcére goa’ulda Ra. Herci Richard Dean Anderson, Michael Shanks, Amanda Tapping aj Christopher Judge požičali hlasy svojím animovaným verziám.

Kúpili ste si túto hru? Ak hej, napíšte nám svoje dojmy. 

celý článok


David Blue o tom, ako by malo pokračovať SGU….

Veľa fanúšikov SGU stále dúfa, že seriál sa niekedy triumfálne vráti a herec David Blue rozhodne patrí medzi nich…

Druhá séria Universe končila cliffhangerom, v ktorom ostal Eli Wallace sám na mostíku Destiny, kým zvyšok posádky skončil v stázových komorách. Eli odhadol, že má dva týždne na to, aby opravil poslednú, pokazenú stázovú komoru. Ak by sa mu nepodarilo, musel by čeliť tomu, ako postupne na lodi zlyhávajú systémy podpory života.

V rozhovore Blue rozpráva o tom, čo si myslí, že sa stalo Eliovi a zvyšku posádky Destiny. A stále dúfa, že je nejaká šanca, že pokračovanie príbehu sa predsa objaví ešte niekde v televízií. 

celý článok


Nová hra pre mobily z prostredia Stargate

Nejakú dobu po aplikácií Stargate Commad prichádza nová hra z prostredia hviezdnej brány. Bude sa volať Teal'c's Revenge a fanúšikovia sa v nej budú môcť zahrať na Teal´ca brániaceho základňu SGC. Vyzerá to tak, že nejde o úplne samostatnú malú hru, ale že je to súčasť práve spomínanej aplikácie Stargate Command. A opäť to vyzerá len pre Apple. Nižšie si môžete pozrieť upútavku na spomínanú hru.
 

celý článok


Battlestar Galactica: Blood & Chrome

Battlestar Galactica. Niektorí ju milovali, niektorí ju nenávideli, nepochopili, či vôbec nepozerali. Každopádne, išlo o jedno z prelomových diel americkej sci-fi. Po úspechu BSG sa začalo hovoriť o ďalších seriáloch. Nasledovala nie veľmi úspešná Caprica a už počas jej vysielania sa hovorilo o treťom seriáli s prostredia BSG - o seriáli Blood & Chrome, ktorý by sa odohrával medzi Capricou a Galacticou. S produkciou seriálu to však nebolo najlepšie a vyzeralo, že fanúšikovia Galactici sa tohto nového seriálu vôbec nedočkajú. Nakoniec sa však podarilo a seriál začal vychádzať vo forme krátkych internetových webizód.

celý článok