1x15 - Before I Sleep

Premiéra USA: 18.2.2005
Epizóda: 1x15
Napísal: Brad Wright a Robert C. Cooper
Réžia: Carl Binder
Hosťujúci herci:  Gildart Jackson (Janus), Matthew Walker, Paul McGillion (Doktor Beckett), Craig Veroni (Doktor Grodin), Torri Higginson (Stará Weirová), Melia McClure (Melia), David Nykl (Radek Zelenka), Alex De Costa (Technik), Bro Gilbert, Peter Grasso, Robert Patrick (Plukovník Sumner).

Tím prechádza nepreskúmané časti mesta, keď nájdu ženu zamrazenú v stázovej komore. Tá ukazuje životné známky, a podľa Rodneyho jej vek je 10 000 rokov. V nádeji že práve našli ďalšieho Antika ju rozmrazia. Nejde však o Antika, ale o starú ženu tvrdiacu že je doktorka Weirová, a im rozhodne porozprávať svoj príbeh.

Tvrdí že prišla zo svojou expedíciou do mesta, ale mesto sa nevynorilo ponad oceán, a všetci zahynuli, až na ňu, ktorá sa pomocou stroja času, ktorý zostrojil. Najprv sa im nechce veriť že je to možné, ale keď doktor Mckay vysvetlí že použitým stroju času sa vytvorila alternatívna realita, s ktorej práve pochádza táto doktorka Weirová.

Tá sa použitým stroju času, ktorý našli v jednom jumperi dostala do Atlantisu pred 10 000 rokmi, a prosila antikou o pomoc, tá prišla iba od jedného, antika Janusa, ktorý zabudoval do mesta poistku, aby sa mohlo vynoriť na hladinu oceánu, a nastavil 3 ZPM, aby po príchode bolo dosť energie na vynorenie. Doktorka sa nevrátila s ostatnými antikmi na Zem, ale ostala sama na Atlantise, kde v stázovej komore prečkala 10 000 rokov. A jej plán fungoval - zachránila expedíciu.