Atlantis › Rasy

Antikovia (Lantaňania)

Antikovia, alebo iným názvom Alterania sú predchodcami ľudí na Zemi.Alterania sú vlastne predkovia ľudí na Zemi, dlho boli známi len ako antikovia až kým nebolo zistené že sa rozdelili na dve skupiny. Obe tieto rasy boli schopné sa povzniesť a získať vedomosti vesmíru. Jedni sa rozhodli ovládať druhých, a ďalší sa rozhodli nezasahovať do ľudských životov. Jedny sa nazývajú ORI (odvodené od Or-eye), a druhý antikovia.

Antikovia žili na na Zemi, no nastal veľký mor, a tak Antikovia odišli vo svojom "lietajúcom meste" do galaxie Pegasus. Tam ale začala ich dlhá vojna s Wraithami, a po dlhom obliehaní ponorili svoje veľké mesto Atlantídu, a vrátili sa na Zem, kde sa z nich vyvinuli ľuďia. Pár Antikov ostalo v Atlantíde, kde dožily svoje životy.


Asurania

popis Asurania sú rasou na vonok veľmi podobnou Antikom. Vyzerajú presne ako oni, používajú rovnaké technológie a dokonca si stavajú také mestá ako Antikovia. Avšak je tu jeden veľký rozdiel, a to že sú to stroje, stroje skladajúce sa s mikroskopických častíc - nanitov, ktoré antikovia vytvorili pôvodne na zničenie Wraithov. Lenže tento projekt sa vymkol Antikom spod kontroly, a tak sa Antikovia rozhodli tento projekt ukončiť. Chceli Asuranov vyhladiť, lenže kompletne sa im to nepodarilo. Asuranov z ľudí zo Zeme ako prvý objavil Sheppardov tím Sga 3x05 Progeny).


Athosania

Athosania sú rasa s galaxie Pegasa, žijúci dlhé storočia v strachu pre Wraithami. Wraithovia prišli na planétu Athos vždy každých niekoľko storočí aby zobrali "svoju úrodu" pre jedenie. Potom prichádzali vždy iba malé skupiny Wraithov, len s účelom ukázať ich silu. Athosania sa nikdy nevrátili do svojho veľkého mesta, kde kedysi žili pretože verili že to privolá Wraithov. Svoj domov Athos definitívne opustili vtedy keď prišiel ďalší útok Wraithov, a tí čo ho prežili utiekli na Atlantis.


Wraithovia

Wraithovia sú tou rasou, ktorá dokázala poraziť Antikov. Wraithovia sa živia životnou energiou ľudí, a v celej galaxií Pegasa sa len ťažko nájde niekto kto by nepoznal Wraithov. Žijú vo veľkých lodiach, ktoré slúžia ako úle, kde hybernujú. V každej veľkej lodi hybernuje niekoľko tisíc Wraithov, a zobudených je iba pár, ktorý ich strážia. Keď tí zomrú, tak sa všetci zobudia - tak ako sa to stalo keď major Sheppard zabil hlavnú strážkyňu lode.

Wraithovia považujú všetky územia, ktoré poznajú a ľudí tam za svoju úrodu, ktorú idú zožať. Hybernujú dlhé storočia, takže svety, kde sa idú "najesť" navštevujú tak každých 500 rokov na materských lodiach. Zatiaľ kým ostatní hybernujú iba malé množstvo priletí na malých stíhačkách, vždy si prenesú pár ľudí, ktorých si dovezú do lode.
celý článok