Wraithovia

Wraithovia sú tou rasou, ktorá dokázala poraziť Antikov. Wraithovia sa živia životnou energiou ľudí, a v celej galaxií Pegasa sa len ťažko nájde niekto kto by nepoznal Wraithov. Žijú vo veľkých lodiach, ktoré slúžia ako úle, kde hybernujú. V každej veľkej lodi hybernuje niekoľko tisíc Wraithov, a zobudených je iba pár, ktorý ich strážia. Keď tí zomrú, tak sa všetci zobudia - tak ako sa to stalo keď major Sheppard zabil hlavnú strážkyňu lode.

Wraithovia považujú všetky územia, ktoré poznajú a ľudí tam za svoju úrodu, ktorú idú zožať. Hybernujú dlhé storočia, takže svety, kde sa idú "najesť" navštevujú tak každých 500 rokov na materských lodiach. Zatiaľ kým ostatní hybernujú iba malé množstvo priletí na malých stíhačkách, vždy si prenesú pár ľudí, ktorých si dovezú do lode.

Pokiaľ sa ocitnú s niekým zoči voči, tak používajú svoje obľúbené zbrane, omračovače. Obete omračujú preto, lebo ich nechcú zabiť, keď sa kŕmia potrebujú živé bytosti. Niekedy si živých ľudí v svojich lodiach konzervujú na dlhú dobu.

Malé lode Wraithov darts (šipky) dokážu preletieť aj cez Hviezdnu bránu, preto na pohyb po galaxií nepotrebujú materskú loď. Svoje materské lode nechávajú dlho nepohnuté, a potom často po 500, či tisíc rokov odletia.