3x06 - The Real World

Premiéra USA: 18.8.2006
Epizóda: 306
Napísal: Carl Binder
Réžia: Paul Ziller
Hosťujúci herci: Richard Dean Anderson (Generál Jack O´Neill), John O´ Callaghan (Niam), James Bamford. 

Doktorka Weirová sa prebúdza v nemocnici. Tu sa dozvedá že je na Zemi, a na otázku kedy opustila Atlantis dostáva odpoveď že nikdy - pretože tam nikdy ani neodišla. Doktor Fletcher jej hovorí že je v psychiatrickej liečebni, a že zkolabovala pri vyjednávaní a rozširovaní jadrových zbraní v Afrike. Avšak toto vyjednávanie si doktorka pamätá že robila viac ako pred dvomi rokmi, a nechce uveriť tomu že vyše dva roky na Atlantise by mohol byť sen.

Do nemocnice za ňou prichádza generál O´Neill, od neho čaká podporu, avšak zisťuje že žiadny stargate program neexistuje, teda minimálne to sa od každého dozvedá. Stále sa jej to nechce veriť, a dokonca ju presviedčajú že takýto stav má od vtedy ako pri autonehode zomrel jej muž Simon.

Stále máva okrem toho nočné mory a nevie pochopiť ako je to možné. Kým ona je mysľou na Zemi na Atlantise stále doktor Beckett skúma jej telo, ktoré je v bezvedomí. Doktorka Weirová bola napadnutá nanitmi, čiže mikročasticami a tie sa dostali i do jej tela. A to vtedy keď sa jej dotkol replikátor Niam po tom ako ho ostatný reštartovali. Beckett i ostatný na Atlantise stále vymýšľajú rôzne riešenia, ktoré by pomohli, lenže väčšina z nich pomáha len krátko dobo. Postupne prichádzajú na to že doktorka Weirová je v tom sama, a že s tým musí bojovať.

Tá s tým skutočne bojuje, uvedomuje si že to nie je skutočný svet, avšak je to nad jej sily. Na Atlantise krátko na to ako to vyzerá že svoj boj už prehráva sa jej dotýka Sheppard, ktorý to tým pádom i na seba prenáša. Doktorka Weirová je mysľou v sgc, no objavuje sa tam O´Neill, ktorý jej hovorí aby išla s ním. Ale na opačnej strane je Sheppard, ktorý ju volá za sebou. Weirová sa rozhodne ísť za ním. V kontrolnej miestnosti vytáča Atlantis, a ide do miestnosti s bránou. Tu medzi bránou a ňou stojí O´Neill, ktorý ju nechce pustiť, a po chvíli mení svoj obraz na replikátora Niama. No doktorka Weirová naberie sily a prechádza cez neho do hviezdnej brány. Krátko na to precitá v Atlantise.