3x11 - The Return Part 2

Premiéra Can: 20.11.2006
Epizóda: 311
Napísal: Martin Gero
Réžia: Martin Wood
Hosťujúci herci: Richard Dean Anderson (Jack O´Neill), Robert Picardo (Richard Woolsey), Beu Bridges (generál Landry),Gary Jones (Sergeant Harriman), Mitch Pileggi (Plukovník Steven Caldwell), Bill Dow (doktor Lee).

Generál Jack O´Neill a Richard Woolsey sa na Atlantise skrývajú pred replikátormi. Jumper s Sheppardovým tímom akurát prilieta bránou na Atlantis, kde vypúšťajú bombu, a hneď jumper vychádza von z riadiacej veže, ktorá o chvíľu celá vybuchne. Hneď na to letia do vesmíru, kde vyhodili Niama (3x05 Progeny), ktorý tam stále je. Vyzdvihujú ho, aby Rodney mohol upraviť opäť kód replikátorov, čím by ich na niekoľko hodín zmrazil. Aby to fungovalo prilietajú bližšie k Atlantisu, lenže tu sa jumper dostáva pod paľbu Antických dronov, po kľučkovaní mestom dostane Sheppard nápad ponoriť jumper, a ísť do vodného hangára jumperov.

Na Zemi generál Landry dáva rozkaz zrušiť identifikačné kódy Shepparda a tímu, pretože neposlúchli priamy rozkaz, a mohli sa dostať do rúk replikátorov. Medzitým v hangári jumperov nastáva problém, Rodney zisťuje že nemôže z jumpera nastaviť vyrovnávanie tlaku, aby mohli výjsť. Musí to teda vykonať Jack, ktorý sa teda ponára do vody, aby sa dostal k páke, ktorá umožní vyrovnať tlak. Jackovi sa jeho misia podarí, lenže keď lezie von, tak miesto Woolseyho ho čakajú replikátori so zbraňami namierenými na neho. Obaja sú odvedení do cely, kde im začnú skúmať myseľ, Jack síce odoláva, ale Woolseyho myseľ tak silná nie je, a od neho zistia veľa vecí.

Landry si volá doktorka Leeho, ktorý hneď po príchode vysvetľuje že za to nemohol, že to mali dobre pripravené ... Nechápe že generál ho nejde obviňovať za stratu jumpera, ale chce od neho vedieť ako najúčinnejšie zničiť intergalaktický most, aby sa cez neho nemohli replikátori dostať do mliečnej dráhy. Lee hovorí že najúčinnejšie bude aby Daidalos odpálil na medzi stanici bombu Mark 9.

Mckay vymyslí plán vďaka, ktorému keď replikátori aktivujú štít po prílete Daidala, tak vlna podobná ako zo zbraní určených proti nim (arg) prejde celým mestom. Aby sa to stalo rozdeľujú sa na tímy, a ku generátorom štítu dávajú kryštály s arg, a takisto C4 na zmätenie replikátorov. Zastavujú sa i pri cele s Woolseym a Jackom, a Mckay sa tvári že mu nejdú otvoriť dvere, a plán im povie iba tak že vynechá všetko s arg a vlnou, a hovorí iba o C4, potom je počuť kroky a tak utekajú preč. Replikátori teda zisťujú len krycí plán. Takisto plánujú s Atlantisom odletieť preč, preto ponáhľajú s opravou hlavnej veže. Hneď na to sa začne celé mesto triasť, zapína hviezdny pohon. Beckett a Teyla sú blízko k ovládaciemu kreslu, bežia teda k nemu, a Beckett triafa s drony generátor pohonu. Ten je zneškodnený, lenže postupne na to sú pochytané všetky skupinky.

Postupne sú všetci daní do väzenia, a prichádzajú im povedať že ich plán zlyhal a ukazujú C4. Z opraveného riadiaceho centra prichádza hlásenie že Daidalos prichádza k planéte. Replikátori dávajú aktivovať štít mesta, lenže okrem štítu sa aktivuje aj tá vlna, a všetky bloky replikátorov sa rozpadnú. Steven Caldwell na palube Daidala nechce potvrdiť ich identifikačné kódy, preto posiela do mesta skupinu mariňákov aby ich preverila.

Všetci sú samozrejme čistý, a na otázku doktorky Weirovej či sa môže vrátiť do vedenia expedície, i so svojím tímom nemá Jack inú možnosť ako dať kladnú odpoveď.