3x15 - The Game

Premiéra Can: 18.12.2006
Epizóda: 315
Napísal: Don Whitehead a Holly Henderson
Réžia: William Waring
Hosťujúci herci: David Nykl (Radek Zelenka), Kavan Smith (major Lorne), Laura Harris (Nola), David Dayan Fischer (Baden).

Rodney počas obedu Sheppardovi, Teyle a Rononovi rozpráva etické dilema v ktorom majú na výber že vlak prejde bezbranné dieťa alebo zabije 10 dospelých ľudí. V tom sú volaný do kontrolnej miestnosti, kde ich kontaktuje tím majora Lorna. Ten rozpráva že prileteli cez bránu nad planétu, kde našli veľké množstvo satelitov. Pôvodne si mysleli že tam bude vyspelá civilizácia, lenže našli tam len jednoduchých ľudí na úrovni ranného stredoveku. A čo je zaujímavé - vlajka tohto národa sa podobá na kanadskú vlajku a v jej strede je Rodneyho hlava.

Doktora Weirová nechápe ak sa tam Rodneyho podoba dostala, a ten so Sheppardom jej začnú vysvetľovať že po príchode našli Antickú miestnosť o ktorej si pôvodne mysleli že je to geologické laboratórium, avšak potom zistili že ide o rozdelenú mapu pevniny, ktorú môžu ovládať a tak si ju rozdelili a začali zdokonaľovať svoje národy. A prvé čo Rodney urobil v hre bolo to že vytvoril takú vlajku. Idú teda celý tím na planétu a navštevujú národ Geldar, ktorý sa presne volá ako ten čo ho Rodney pomenoval v hre.

Tam stretávajú osobu menom Nola, ktorá vedie týchto ľudí. Rozpráva príbeh o tom ako kedysi komunikovali s veštcom a ten im hovoril čo majú ako robiť. Potom na nejakú dobu prestal, lenže oni sa riadili presne podľa jeho inštrukcii aj počas vojny s Wraithmi, a potom pred dvomi rokmi s nimi veštec začal opäť komunikovať. Ukazuje aj cez čo - a uvidia portál v strede veľkej miestnosti na ktorom je mapa celej pevniny aj s Sheppardovou zemou.

Na Atlantise doktor Zelenka Weirovej vysvetľuje že skúmal tú hru, a že ani nejde presne o hru ale o určitý druh Antického experimentu, vďaka ktorému osídľovali galaxie. Tím zisťuje že oba národy - aj Rodneyho aj Sheppardov sú vo veľkom nepriateľstve a aby sa vyhlo vojne berú Nola hlavnú z Geldaru na Atlantis a Badena, ktorý zastupuje druhú Zem. Tu na Atlantise sa im doktorka Weirová omlúva za všetko čo im spôsobil Rodney a Sheppard. Tí im ešte raz detailne vysvetlia v čom spočíva ten Antický experiment a ako vlastne funguje. Na Atlantise napriek veľkej snahe doktorky Weirovej nedochádza k žiadnej dohode. A Badenovi sa dokonca podarí na konzoly zadať povel k útoku vo chvíľu čo od neho Sheppard na chvíľu odbehne.

Vracajú sa teda na svoju planétu, Rodney presviedča v Geldare Nolu - úplne bez úspechu, tá sa rozhodla že sa začne konečne riadiť vlastnými rozhodnutiami. Sheppard tiež nie je u Badena úspešný a jeho jednotky postupujú na územie Geldaru. V tej chvíli nad planétou prelieta Daidalos, ktorého poslala doktorka Weirová cestou na Zem aby skontroloval situáciu. Vyzdvihuje hore teda tím, Sheppard prichádza na plán. Do konzol oboch národov nahrávajú najhorší možní scenár - úplne vyhladenie a prehranie vojny a potom sa vracajú dole. Rodney na konzole pri Nole vidí zničenie miest vďaka tomu programu aj napriek tomu že žiadne v skutočnosti zničené neboli a nikto nezomrel. A aby všetko vyzeralo naozaj dôveryhodne je z Daidala vysielaná streľba na planétu v blízkosti miest. Nola aj Baden nakoniec pochopia že ako by táto vojna mohla skončiť a preto potom čo im je vysvetlené čo sa v skutočnosti dialo sa opäť vracajú k rokovaciemu stolu.