5x06 - Shrine

Premiéra USA: 22.8.2008
Epizóda: 506
Napísal: Brad Wright
Réžia: Andy Mikita
Hosťujúci herci: Kate Hewlett (Jeannie Miller), David Nykl (Radek Zelenka).


Recenzia epizódy

The Shrine - ďalšia epizóda ukazujúca excelentné herecké schopnosti Davida Hewletta. Inak epizódu ani zhodnotiť neviem. Pretože výkon Davida bol fakt perfektný, svojU zabúdaciu chorobu zahral úplne super. 

Dej bol tiež príjemne prerozprávaný, narozdiel od tradičného ukazovania pred koľkými hodinami, či ďňami sa udalosť stala nám epizóda ukázala krátke pohľady späť ako Rodney prišiel k svojej chorobe a ako sa rozvíjala. Tieto pohľady vidíme prostredníctvom nahrávok, ktoré robil s doktorkou Kellerovou. A úplne nakonci sa nám podarí uvidieť nahrávku, na ktorej vidíme ako jej povie, že ju miluje - aspoň sa nám konečne začína rozvíjať nejaký výraznejší vzťah medzi postavami. (teda dúfajme, že ho tvorci aj ďalej nechajú.)

Ako väčšinu predošlých epizód, aj túto epizódu mal dobre zvládnutú Roberto Picardo alias Richard Woolsey, vyzerá, že tvorcom sa jeho postavu v sga darí napísať oveľa lepšie ako v sg1. Alebo možno ani nie lepšie, ale skôr inak ako nám sľubovali. V epizóde sme videli aj sestru Davida Hewletta a videli sme veľmi peknú snahu Teyli a Ronona pomôcť aby sa všetci mohli s Rodneym dôstojne rozlúčiť. Tomu bol v tejto epizóde venovaný dosť veľký dôraz.