Stargate: Extinction

Premiéra USA: leto 2012 (snáď)
Napísal: Joseph Mallozzi a Paul Mullie
Réžia: Andy Mikita
Herci: Joe Flanigan (Plukovník Sheppard), Amanda Tapping (Plukovník Carterová), David Hewlett (Rodney Mckay), Roberto Picardo (Woolsey) Jason Momoa (Rono), Rachel Luttrell (Teyla), David Nykl (Radek Zelenka), Kavan Smith (major Lorne), Paul McGillion (Carson Beckett), Chuck Campbell (Chuck), Sharon Taylor (Amelia Banks). 

Film Stargate: Extinction by mal nadväzovať na dej piatej sezóny seriálu Stargate Atlantis. Produkcia filmu stále nezačala, keďže má podobné problémy ako tretí sg1 film. Aj pri tomto filme platí, že Joseph Mallozzi stále ubezpečuje fanúšikov, že naozaj raz bude. 

Informácie a novinky k produkcí filmu

- pracovný názov filmu bol "Project Twilight", neskôr bol nazvaný ako Stargate: Extinction. 

- po dopísaní scenára, Joseph Mallozzi sa vyjadril "som veľmi šťastný z príbehu s istým koncom. Niektoré dvere ostali otvorené, niektoré zabuchnuté (aj dosť drsne), kým ďalšie sú pootvorené pre ďalšie preskúmanie..."

- Vo filme sa objavia všetky pravidelné postavy aj hosťujúce – Sheppard, Mckay, Teyla, Ronon, Woolsey, Kellerová, Zelenka, Beckett, Chuck, Banks a Todd – tiež aj pár prekvapení. Mallozzi stále očakáva jesennú produkciu filmu spolu s sg1 filmom.  

  - Už dávnejšie Mallozzi povedal, že by dávalo zmysel, ak by film bol crossover. Podľa neho by dávalo zmysel ak by sa vo filme objavili aj Carterová, Daniel aj Teal´c. Môžu byť tieto postavy práve tým prekvapením?