Dr. Elizabeth Weir (Torri Higginson)

Doktorka Elizabeth Weirová bola veliteľkou Atlantis expedície. Jej pôvodná práca boli vyjednávania pre OSN, pôvodne bola proti armáde, no celý jej život sa zmenil keď ju prezident USA vymenoval do vedenia programu Stargate Command, kde velila počas Anúbisovho útoku na Zem a boja nad Antarktídou. Po nástupe O´Nella do funkcie generála dostala na starosť Antarktickú oblasť a keď sa podarilo zistiť adresu strateného mesta, tak začala vyberať tím.

Táto atraktívna, brilatná žena ovládajúca 5 jazykov využila príležitosť ísť do galaxie Pegasa využila, neváhala a vydala sa do neznáma.
Doktorka musela uzatvárať rôzne riskantné spojenectvá, vydávať rôzne rozkazy proti vlastnej vôli - všetko toto vzáujme prežitia expedície. Okrem toho musela neustále všetkým dávať najavo, že ona je osoba, ktorá skutočne velí, hlavne tím čo by radšej na čele videli vojenského veliteľa. Musela riešiť aj ctižiadostivosť plukovníka Caldwella, ktorý mal veľký záujem o jej miesto, ale nakoniec sa z rivality stali uznávaní kolegovia. Neskôr sa jej docesty stavajú rôzny politici, ale aj ú tých dokáže obhájiť svoje stanoviská a svoje rozhodnutia.

Atlantis expedíciu vedla skoro 3 roky, jediná výnimka bola pri obliehaní Atlantisu, keď ku nahradil plukovník Everet. Jej velenie skončilo, keď ju zranil lúč replikátorov, keď sa mesto snažilo dostať do hyperpohonu. Elizabeth to síce prežila, ale jej život sa zmenil od základou a takisto aj jej životná púť. Osoba nadovšetko milujúca svoje mesto, svojich ľudí bola vždy ochotná pre nich urobiť snáď všetko, i tú najväčšiu obeť. A tak sa aj stalo. Vo velení doktorku vystrieda plukovník Samantha Carterová.