1x09 - Thor's Hammer

Premiéra USA: 26.9.1987
Epizóda: 109
Napísal:  Katharyn Powers
Réžia: Brad Turner
Hosťujúci herci: Galyn Görg (Kendra), Vincent Hammond (Unas), Tamsin Kelsey (Gairwyn).

Daniel Jackson zisťuje, že okrem goa´uldov - "zlých bohov" by mala existovať aj rasa asgardov - "dobrých bohov", ktorý sa nachádzajú aj v škandinávskych legendách. Jeho stopa vedie na planétu Cimmeria. Teal´c pozná adresu planéty, ktorú sa učí každý goa´uld a jaffa naspamäť - aby na ňu nikdy nevkročil.

Krátko po príchode na planétu, tím je skenovaný zariadením, ktoré ma znaky podobné thorovmu kladivu. Keď sa zo zariadenia dostane lúč na Teal´ca, detekuje jeho symbionta a začne reagovať. Jack po Teal´covi skočí, aby ho zachránil a vtedy obaja zmiznú. Zariadenie ich prenieslo do jaskynného komplexu, v ktorom sa nachádza samotné thorovo kladivo - zbraň, alebo zariadenie na zabíjanie goa´uldov.

Daniel a Sam nevedia čo sa s nimi stalo a tak jedinou je miestna Kendra, obyvateľka Cimmerie, ktorá mala v sebe kedysi goau´lda. S ním sa dostala do komplexu s kladivom, jej goa´uld bol zabití a ona to prežila. To dáva Danielovi veľkú nádej, že podobne by snáď mohol zachrániť Shari aj Skaaru.

Ale čo Teal´c? Podarí sa jemu dostať von, napriek tomu, že má v sebe symbionta? Ten spoločne s Jaskom zisťuje, že nielen, že sa nachádzajú v komplexe, ktorý bol postavený za účelom likvidácie goa´uldov, ale, že tiež sa v ňom nachádza nebezpečný tvor Unas, ktorý bol kedysi prvým hostiteľom.