SG-1 › Planéty

Abydos

Je to prvá planéta, ktorú ľudia navšívili. Jej adresa bola vytesaná na krycom kemeni pod ktorom bola pochovaná Brána.Na tejto planéte taktiež našli Abydoskú kartušu z ktorej pochádza väčšina adries v zadávacom počítači. Z tejto planéty pochádza aj Danielova manželka Shari a jej brat Scaara.Anubis sa pokúsli celú planétu vyhladiť ale Oma Desala pomohla Abydosanom povzniesť sa.


Altair

Žila tu veľmi vyspelá civilizaácia. Brána je umiestnená v podzemnom komplexe, ktorý je v havárijnom stave, pretože povrch je zamorený rediáciou. V komplexe žije jeden z posledných Altarianov, 11-tisícročný, Harlen. Všetci buď odyšli alebo sa prevtelili do androidov čo im zabezpečilo nesmrteľnosť, ale večšina spáchala samovraždu. Harlen vytvoril kópiu SG-1, aby mu pomohli udržovať kompex v chode (1x19 "Tin Man").


Argos

Na tejto planéte žijú takzvaní "Vyvolení", ktorý žijú len 100 dní. Žijú tak krátko lebo Goau'ld menom Phelops chcel študovať životný ciklus v zríchlenom merítku. Dosiahol to pomocou nanovírusu. Týmto vírusom sa nakazil aj Jack O'Neill našťastie sa ho podarilo vyliečiť ;).


Bedrosia & Optrica

Je to planéta na ktorej žijú dva znepriatelené národy Bedrosiania a Optrici. Vojnu medzi sebou vedú kôli názoru na vznik života na ich planéte a na Hviezdnu bránu.


BP6-3Q1

Na tejto planéte žila veĺmi vyspelá rasa, ktorú zničily lietajúce opancierované komáre. Po ich pichnutí sa začne prepisovať DNA. Zo subjektu sa stane chodiaci úľ z ktorého sa vyliahnu ďalšie "komáre". Takto postihnutý bol aj Teal'C. Nepomohol mu ani symbiont a ešte k tomu ušiel na povrch, kde bola hrozba vyliahnutia. Naśťastie ho našli a zachránili ;).


Broca


Túto planétu jej obyvatelia nazývajú "Zem Svetla". Bola rozdelená na civilizovanú a primitívnu časť. Civilizáciu reprezentovala mínojská kultúra tzv. "Čistých". Primitívny kmeň bol infikovaný vírom, ktorý redukoval ich mentálne schopnosti na úroveň doby kamennej. (1x05 "The Broca Divide")


Bubastis

Je to domovská planéta vládkyne sústavy Bastet. Yu (vládca sústavy) tvrdí, že v jej paláci stále visí Sobekova hlava. (5X16 "Summit")


Cartago

Táto planéta je využívaná na získavanie nových hostiteľov goa'uldmi. Jeho obyvatelia sú Brysovia. Keď sa brána otvorí všetci sa ukryjú po krajine. Keď SG-1 prišla na toto miesto tak bol Teal'c obvinený z vraždy jedného z Byrsanov. Urobil to ale keď bol v službách Aphophisa. V Cor'aji (súde) bol odsúdený na smrť. Avšak tesne pred vykonaním rozsudku zaútočili Goauldi a SG-1 pomáhli pri obrane. Nakoniec bol Teal'covi trest odpustení. (1x16 "Cor-ai")


Cimmeria

Na túto planétu majú Jaffovia a Goa'uldi vstup zakázaný. Pred stovkami rokov tu Asgardi doniesli ľudí z oblasti Škandinávie a potom bránu zaistili Thorovím kladivom, ktoré Jaffov a Goa'uldov teleportuje do labyrintu, kde sa nachádza asgardské zariadenie na zabitie ich symbionta. Obyvatelia Cimmerie sú na úrovni doby bronzovej, o Zemi hovoria ako Midgardu. Zničením Thorovho kladiva na planétu zaútočili Goa'uldi (Her'Ur) a chceli ju dobiť. Gairwin kontaktovala SG-1 a tí kontaktovali Thora. Ten priletel s Asgardskou materskou loďou a tá si s nimi poradila. Her'Ur utiekol bránou. Thor postavil nové Kladivo, ktoré rozozná Teal'ca. (1x10 "Thor's Hammer", 2x06 "Thor's Chariot")


Delmak

Táto obrovská planéta je to domovská planéta Goau'lda Sokara. Má mesiac Netu, ktorý bol Sokarom pretvorený na väzenie vo forme pekla. Netu bol zničený Toke'rskou bombou a Sókar bol zabitý Aphophisom, ktorý prevzal jeho armádu.