SG-1 › Lode

Al-kesh

Al-kesh je Goauldský bombardér stredného doletu. Disponuje maskovacím zariadením. Je veľmi rýchli a preto je nebezpečný aj pre Goauldské Ha-taky. Je vyzbrojený otočnu strielňou na spodnej časti a neakým druhom energetických bômb. Môže sa zdať, že je malý ale dokáže prepravovať veľké odieli jaffov.


Beliskner

Je jedna z najvyspelejších materských lodí Asgardov. Velí jej Thor nejvyžší vrlitel A flotily (2x06 "Thor's Chariot"). Bola zničená, keď ju napadli Replikátori. Priblížila sa k zemi a začala zostupovať pod zlím uhlom do zemskej atmosféri. Beliskner explodoval a skoro všetci Replikátori boli, prežil iba jeden a ten napadol Ruskú ponorku (4x22 "Nemesis").


Daedalos (Daidalos)

Daedalos (Daidalos) je jedna z loďí zo Zeme novej genrácie. Ide o sesterskú loď Prometea, a dokončená bola tesne pred obliehaním Atlantisu. Daedalos je okrem hyperpohonu plný asgardských technológí, a keďže tie ľudia nevedia tak dobre ovládať na prvú misiu lode, na záchranu Atlantídy letel asgard Hemriod.

Daidalos Loď na čele s plukovníkom Stevenom Caldwelom po zachránení Atlantisu koná cesty na Zem a späť , s týchto letov prichádzajú na Atlantis nový vojaci, či vedci, keďže po zapojení ZPM môže v meste žiť viac ľudí. Okrem zbraní je loď vybavená hangárom plným F-302, čo sú stíhačky schopné letu vo vesmíre.

Doba trvania jedného letu na Zem z Atlantisu trvá 18 dní.


Daidalos class

Je druhá generácia ľudských vesmírnych plavidiel schopných NAOZAJ používať hyperpohon. V podstate to je Asgardami upravený X-303 Prométheus s iným dizajnom. Asgardi zámerne neupravili zbrane ale iba pohon, šítity a iné. Už bolo postavených niekoľko lodí triedy Daidalos ako napríklad Oddysea, či Korelev.


F-302

F-302 je prvá pozemská stíhačka ,postavená čisto ľudmi, schopná bojovať i vo vesmíre. Tieto malé stíhačky nesú v hangároch všetky lode typu Daidalos. Prvý prototyp bol SKORO schopný používať hyperpohon, avšak bol zničený pri záchrane Zeme pri Anubisovom útoku pomocou Ničitela brán. X-303 zohrala najvýznamnejšiuúlohu pri obrane Zeme pred Anúbisom, ked sa SG1 snažila dostať do Antickej základne v Antarktíde.


Ha'tak

Ha'tak je Goauldská materská loď v tvare pyramídy. Dokážu cestovať 10x rýchlejšie ako je rýchosť svetla. Majú výkonne generátory štítov, hangáre plné Death Gliderov (Smrtiacich klzákov), stále prepravuje brigády jaffov. Väčšinou má na palube aj Hviezdnu bránu. Ovláda sa z ekvivalentu mostíka, pel'tacu. Internetom sa šíri sa omyl o tom, že exitujú dva druhy Ha'takov. Trieda Cheops a trieda Ha'tak avšak nie je to pravda! Nikdy nebola v SG-1 alebo Atlantise trieda Cheops spomenutá!


O'Neill class

"O'Neill" je prvá bojová loď postavená špeciálne na bol s Replikátormi. Jeho trup je postavený zo zliatiny naquadahu, trínia a uhlíka. O zbraňovom systéme a o štítoch nie je nič známe. Jeho prvou a poslednou misiou bolo, keď sa tri asgardské lode kontrolované Replikátormi blížili k Othale (viď. Othala - Planéty).Asgardi vyslali štyry lode aby ich postup spomalili. Asg. lode boli zničené a Replikátori nezastaviteľne pokračovali ďalej. Carterova vymyslela plán, že O'Neill vstúpi do hyperpriestoru, kde nefungujú zbrane a štíty lebo všetka energia ide do hypermotorov. Replikátori sa ju pokúsili získať a nasledovali ho. Potom nadialku odpália O'Neila a replikátorská hrozba bola dočasne zažehnaná.


Oddysea

Oddysea je pozemská bojová loď triedy Daidalos. Táto loď bola prvý krát použítá pri záchrane sg1 z rúk Lucianskej Aliancie, a jej prvým veľkým bojom sa hneď stalo bitka o superbránu. Oddysea sa zúčastnila všetkých veľkých misií pod velením plukovník Emersona, ktorý bol zabitý keď sa Anateo z ľucianskej Aliancie zmocnil lode, avšak sg1 sa podarilo loď získať späť.


Prometheus X-303

Je prvá loď ľudí ktorá je NAOZAJ schopná používať hyperpohon. Bola postavená ľudmi a výrazne upgradovana Asgardami. Jej hyperpohon je poháňaný naquadriou. Podsvetelné motory môžu akcelerovať rýchlosťou 176000 km/s a dokáže dosiahnuť orbit za 30 sekúnd. Splnila nespočetné množstvo misií, dostala sa dosituácií v ktorej by každá iná loď "zdupkala" ale Prometheus ostal a vyhral. Až hrozba Ori dokázala zničiť X-303. Jeho miesto zaujal X-304 známi ako lode triedy Daedalos (viď Daidalos).
celý článok


Teltak

Teltaky sú goa'uldami využívané hlavne na prepravu nákladu, trestancov... Sú vybavené hypermotormi, transportnými hruhmi a maskovacím zariadením ale nie su vyzbrojené žiadmným zbraňovím systémom. Tok'rovia ich využívajú na prepravu agentov na ich misie.