Stargate: Revolution

Premiéra USA:
leto 2012 (snáď) 
Napísal: Brad Wright
Réžia: Andy Mikita
Herci: Richard Dean Anderson (Jack O'Neill), Ben Browder (Cameron Mitchell), Amanda Tapping (Samantha Carter), Michael Shanks (Daniel Jackson), Christopher Judge (Teal'c).
 


Revolution mal byť tretím Stargate SG-1 dvd filmom. Jeho produkcia bola žiaľ zrušená a film zatiaľ ostáva len v podobe scenára. Film pôvodne dostal zelenú od MGM spoločne s sga filmom, lenže potom prišli finančné problémy štúdia, ktoré na nejaký čas znamenali koniec hviezdnej brány....


Staršie, pôvodné Informácie a novinky k produkcí filmu (už neaktualizované)

- film dostal oficiálne zelenú pre natáčanie už na začiatku apríla 2009.  Pôvodne sa mal začať natáčať v lete 2009. Jeho produkcia bola zastavená kvôli finančným problémom štúdia MGM a kvôli poklesu predajov dvd na trhu.
- napriek stále pretrvávajúcej otázke, či sa film naozaj zrealizuje, herci Christopher Judge, Michael Shanks aj Amanda Tapping sa vyjadrili, že ho očakávajú a radi sa vrátia.
 - fanúšikovia síce dúfajú, ale postupne prestávajú veriť, že film naozaj bude. To sa snaží meniť producent Joseph Mallozzi, ktorý raz za čas uverejní na svojom blogu informáciu o šanci na zrealizovanie filmu.

O čom to bude?

- o deji filmu toho zatiaľ veľa nevieme, vieme, že bude zameraný na postavu Jacka O´Neilla.

Herci vo filme

- Účasť vo filme potvrdil Ricard Dean Anderson, ako aj väčšina posádky SG1.
- Vo filme si určite nezahrá Cliff Simon - Baal.
- Vo filme si pravdepodobne nezahrá ani Claudia Black - Vala.