Prometheus X-303

Je prvá loď ľudí ktorá je NAOZAJ schopná používať hyperpohon. Bola postavená ľudmi a výrazne upgradovana Asgardami. Jej hyperpohon je poháňaný naquadriou. Podsvetelné motory môžu akcelerovať rýchlosťou 176000 km/s a dokáže dosiahnuť orbit za 30 sekúnd. Splnila nespočetné množstvo misií, dostala sa dosituácií v ktorej by každá iná loď "zdupkala" ale Prometheus ostal a vyhral. Až hrozba Ori dokázala zničiť X-303. Jeho miesto zaujal X-304 známi ako lode triedy Daedalos (viď Daidalos).

Prometeus bol pôvodne názov programu, cez ktorý sa financovala výstavba a vývoj tejto lode. Tá loď splnila nespočetné množstvo misií. Hneď pri prvej sg1 išla na palube Prometea pomôcť asgardov, keď ich domovskú planétu obsadili replikátori. Odvtedy bol Prometeus dva roky hlavnou obrannousilou Zeme, bojoval v bitke nad Antarktídou proti Anúbisovej flotile(Sg1 7x22 Lost City časť 2) až kým táto loď nebola zostrelená satelitom, ktorý pre protektorád Rand navrhli Ori (Sg1 9x15 Ethon).

popis Neskôr mohli ľudia podľa Prometea postaviť loď Daidalos oveľa vyspelejšiu loď, s úplne novým designom a podľa Daidala sa začali stavať ďalšie vojenské lode Zeme (lode typu Daidalos) ako Oddysea, či Korelev.