10x05 - Uninvited

Premiéra USA: 11.8.2006
Epizóda: 1005
Napísal: Damian Kindler
Réžia: William Waring
Hosťujúci herci: Keegan Connor Tracy (Dr. Redden), Erik Breker (Colonel Reynolds), Jodie Graham (SG-25)

Generál Landry pozve členov SG-1 k sebe na vidiecku chalupu. Avšak Daniel je zaneprázdnený hľadaním informácií o Arthurovi, Teal´c pomáha SG-3 na misií na P9J-333, Cartrová dočasne vedie Velenie SG a Vala ešte nevie šoférovať. A teda iba Mitchell cestuje na chalupu.

Kempovanie so šéfom nie je to, čo si Mitchell predstaví pod pojmom relaxácia. Navyše, onedlho neznáma bytosť v lese roztrhá poľovníka. Miestni obyvatelia usudzujú, že sa jedná o medveďa a chcú ho zabiť. Mitchell s generálom sa pridajú.

Neznáme stvorenie taktiež zabíja obyvateľov na P9J-333 a Cartrová prikáže Vale a SG-25 aby sa pridali k Teal´covi, kvôli vyšetrovaniu. Obluda zaútočí na SG-25 a takmer zabije Valu, nebyť Teal´ca. Telo mŕtvej príšery prinesú späť na Zem, kde spravia pitvu. Z pitvy vyplynie, že stvorenie je vlastne zmutovaný krotký bylinožravec, pôvodom z P9J-333. Mutáciu spôsobil červovitý parazit.

Keď ďalšia zmutovaná beštia zaútočí na SG-12 na úplne inej planéte, Cartrová si uvedomí, že jediné čo mali útoky spoločné, je to, že SG-tímy používali na týchto misiách Sodánske maskovacie zariadenia. Experimentom sa potvrdí, že parazity pochádzajú z dimenzie, ktorú sprístupňujú tieto Sodánske zariadenia. Ešte znepokojujúcejší je fakt, že jedno Sodánske zariadenie v inventári chýba.

Medzitým Mitchell objaví maskovaného agenta spoločenstva (Trust-u), ktorý používal Sodánske zariadenie aby špehoval g. Landryho. Členovia SG-1 sa pridajú k Mitchellovi a Landrymu, misia je zabitie poslednej zmutovanej príšery. Keď si už všetci mysleli že je po všetkom, objavila sa ešte jedna. Tento raz posledná.

Konečne je čas pre SG-1 a generála Landryho na partičku pokru...