10x09 - Company of thieves

Premiéra USA: 15.9.2006
Epizóda: 1009
Napísal: Alan McCullough
Réžia: William Waring
Hosťujúci herci: Eric Steinberg (Netan), Rudolf Martin (Anateo), Matthew Glave (Plukovník Paul Emerson), Hawthorne James (Gavos), Adrien Dorval (Borzin), Sean Campbell (Solek), Timothy Paul Perez (Vashin), Gary Jones (Walter Harriman), Scott McNeil (Kefflin), Michael Rogers (Major Escher), Morris Chapdelaine (Tenat), Martin Christopher (Major Marks)

Oddysea vystupuje z hyperprostoru na mieste, kde sa podľa jaffov má nachádzať ďalšia superbrána ori. Lenže miesto superbrány sa tam nachádza neutrónová hviezda, ktorá oslabuje štíty lode. Vtedy sa vynorujú tri lode, ktoré po Oddysey začínajú strieľať. Hyperpohon vypadol, plukovník Emerson dáva preto rozkaz na únik podsvetelnými motormi, ale loď akurát vchádza do pola asteroidov. Musí teda zapnúť spätný ťah. Potom plukovník odosiela do sgc subprostorovú správu, pretože loď je úplne poškodená a už sa nemôže pohnúť ďalej.


V sgc ukazuje správu generál sg1 (okrem Sam, ktorá bola na palube Oddysey). Tím teda vymýšla plán ako loď zachrániť.Vala zoženie starú rozpadnutú nákladnú loď, na ktorej sa vydávajú k miestu, odkiaľ vysiela núdzový vysielač lode. Celá loď sa trasie, ale Vala vysvetĺuje, že narýáchlo nemohla zohnať nič lepšie.

Oddysea je obsadená Lucianskou Alianciou a celá posádka je zhromaždená a zavretá v jednej veľkej miestnosti. Do tej prichádza Anateo, veliteľ akcie. Chce plukovníka Carterovú. Prichádza k nemu plukovník Emerson a chce vedieť čo zamýšlajú z loďou. Na mostík Oddysey nakoniec Anateo odvádza aj Sam aj Emersona. Vie, že loď má zabudovaný vysielač, ktorý udáva do vesmíru polohu lode. Chce aby Sam tento vysielač zastavila, alebo vybrala. Plukovník Emerson chce aby to nerobila, Anateo trvá na to aby pokračovala. Plukovník Emerson jej dáva rozkaz aby im nepomáhala, na to je veliteľ lode Oddysea plukovník Emerson zastrelený.

Sg1 v nákladnej lodi prichádza nad planétu, s ktorej povrchu vychádza signál. Dole ide iba Vala a Daniel, pretoze Vala tvrdí ako tam pozná pár ľudí a bude lepšie keď Mitchell a Teal´c ostanú na lodi. Dole zistujú, že na planéte nie je žiadna loď iba vysielač u Oddysey. Potom iba Mitchell a Teal´c na lodi počujú cez vysielačku streľbu a zisťujú, že Daniela a Vala boli zajatý a čo je najhoršie s paluby lode s tým nič nemôžu urobiť. Vracajú sa teda do sgc, kde s generálom prediskutovávajú nový plán ako ich nájsť. Je jasné, že za všetkým týtmto je Lucianska Aliancia, preto sa Mitchell rozhodne dostať až priamo k Netanovi.

Rozplakaná Sam po smri plukovníka Emersona je opäť privedená do veľkej miestnosti na lodi. Tam hovorí majorovi Marksovi čo sa stalo. Čoskoro tam pribúdajú aj Daniel a Vala, ktorých tam ľudia z Lucianskej Aliancie prepravili. Neuplinie dlhá doba a prichádza znovu Anateo a odvádza Sam, chce aby postupne opravila celú loď, pretože chce sa pohnúť z miesta a stať sa novým lídrom Lucianskej Aliancie vďaka získaniu Oddysey a chyteniu polovice sg1.

Mitchell a Teal´c berú rozpadnutú loď, ktorú zohnala Vala a približujú sa k Netanovým lodiam. Mitchell chce použiť látku tok´rov, tak aku ju kedysi použil Daniel. Chce ju pichnúť Netanovi, aby si myslel, že Mitchell je Keflin, jeden z jeho 20 správcov územia. Prichádzajú k Netanovej lodi, Mitchell ako Keflin žiada o transport. Teal´c ostáva zamaskovaný v nákladnej lodi. Mitchell sa dostáva na Netanovu loď a ko predpokladal má veĺké štastie, že nikto Keflina okrem Netana nepozná. Nakoniec sa dostáva až k nemu, pichne čím sa do Netana dostáva daná látka. Netan si myslí, že Mitchell je Keflin a rozprávajú sa ako veľký kamaráti.

Mitchell sa snaží od Netana zistiť čím viac informácií o Oddysey, ale zisťuje, že Netan toho vie vlastne ešte menej ako on. Netan vyslal Anatea na misiu, ale keďže Anateo sa mu neozval tak Netan ostal v domnení, že akcia nebola úspešná, alebo Oddysea bola zničená. Nákladná loď v ktorej je Teal´c zlyháva a zrazu zlyhá aj jej maskovanie. Teal´c je odhalený a prinesený na Netanovu loď. Tam je pripúraný a už sa ho chystajú mučiť, ale Mitchell o ktorom stále veria, že je Keflin hovorí, že by rád na to dohliadol sám. Ostáva teda sám s Teal´ com a vymýšla ako ho zachráni, ale Teal´c nechce aby kvôli nemu bola ohrozená misia.

Sam pracuje stále na oprave lodi. Nenápadne sa jej pritom podarí otvoriť jedny dvere z miestnosti, kde je zhromaždená posádka lode. Daniel a Vala sa cez tento vchod dostávajú do miestnosti lode s pár ľuďmi z Aliancie. Tých zneškodnia a začnú pracovať na tom, ako do ich miestnosti transportovať Sam.

Mitchell na stretnutí ľudí z Lucianskej Aliancie rozpráva o tom, ako sa dozvedel, že Oddysea je v poriadku, ale obsadená - všetkým je jasné, že Anateom. Netanovi začíána dochádzať, že ho Anateo zradil. Po rôznych vášnivých diskusiach prichádza k Netanovej lodi loď pašerákov. Tí oznamjú, že Oddyseu našli. Keď sa transportujú na Netanovu loď, jeden z nich spoznáva Mitchella, pretože ten spolu s sg1 ho raz podviedol. Mitchell mu ale vysvetľuje, že je na veľkej misii a ak ho neprezradí dostane veľký podiel.

Vala si nie je na Oddysey istá transportom Sam, tak transportuje druhá zámku života v miestnosti so Sam - Anatea, toho transportovala do voľného vesmíru. Čoskoro je celá Oddysea obsadená späť. Dve lode Lucianskej Aliancie vystupujú z hyperprostoru pri Oddysey. Na loď pašerákov prichádza Netan s Teal´com a dáva rozkaz na útok na tú druhú loď. Ako dôvod udáva, že tá loď je plná zradcov. Jedna loď Lucianskej Aliancie začína strieľať po druhej a sú veľmi prekvapený keď na tej druhej sa ozve pravý rozčúlený Netan. Mitchell, ktorému popoužitý jedu uverili, že je Netan je aj s Teal´com transportovaný na Oddyseu, kde vo veliteľskom kresle nachádzajú Daniela.

Mitchell im vysvetľuje ako riskante situáciu zvládol, jedna z lodí Lucianskej Aliancie vybuchne a zatiaľ Oddysea mizne v hyperprostore.