10x15 - Bounty

Premiéra VB: 30.01.2007
Epizóda: 1015
Napísal:
Réžia: Peter DeLuise
Hosťujúci herci: Anne Marie DeLuise (Amy Vanderberg), David Lovgren (Darrell Grimes), Mike Dopud (Odai Ventrell), Eric Steinberg (Netan), Bill Dow (Bill Lee), Gary Jones (Walter Harriman).

Sg1 úspešne ničí ďalší vesmírny transportér plný kasy a patriaci Lucianskej Aliancií. Naštvanému Netanovi, vodcovi aliancie tak nevadia straty ako to že je zosmiešnený a myslí si že chcú ukázať na jeho slabosť. Vypisuje teda odmenu za hlavy tímu sg1. Mitchell sa po úspešnej misii chystá na večierok, kde sa má stretnúť po niekoľkých rokoch so spolužiakmi so strednej školy. Vala, ktorá vo voľnom čase nemá čo robiť ho presviedča aby mohla ísť s ním, nakoniec sa rozhodne že ju zoberie. Najprv navštevuje Mitchellových rodičov s ktorými sa Vala veľmi rada porozpráva.

Daniel je v knižnici, venuje sa svojmu výskumu a neruší ho ani to že ho sleduje neznáma osoba. Medzitým na orbite prebieha sa v Al-keshoch ničia lovci, ktorý chcú získať vytúženú odmenu za sg1. Teal´c tráviaci svoj voľný čas na planéte Jaffov je napadnutý neznámymi útočníkmi, tí ho trochu z diaľky zrania a nepodarí sa zistiť o koho išlo. Napriek tomu Teal´c ostáva v tábore Jaffov a rozhlási že prežil útok ale že je ťažko zranený.

Mitchell s Valou sa stretávajú s jeho bývalým spolužiakom Darrelom a popri spomínaní na zážitky s detstva pripravujú nejaké veci na večer. Tu stretávajú Amy, milú osobu do ktorej bol kedysi Cameron Mitchell zamilovaný. Daniel sa v knižnici znovu stretáva s tou neznámou osobou, po krátkom rozhovore na neho zaútočí, a keď Daniela prenasleduje von prejdú ju auto. Daniel to hneď oznamuje a v sgc zisťujú že nebola zo Zeme a snažia sa dosjsť na to ako sa dostala na Zem. Landry konzultuje situáciu so Sam, ktorá je na vedeckej konferencii a tá mu hovorí že ak tá osoba priletela na zamaskovanej lodi je možné tú loď nájsť.

Na vedeckej konferencii kde je doktor Lee som Sam sa dr. Lee dostáva na radu a prezentuje novú plazmovú zbraň. Sam prezentuje technológiu hologramov - a v tej chvíli po nej niekto vystrelí, lenže zasiahne len hologram, ktorý rozprával divákom. Skutočná Sam je stále v miestnosti vzadu. Keď s doktorom Lee na monitore vidia útočníka berie jeho novú zbraň a triafa ho ňou. Diváci tlieskajú a myslia si že to všetko bolo prichystané.

Teal´c je v tábore Jaffov znovu napadnutý - ale podarí sa mu zneškodniť neznámeho útočníka zamaskovaného ako Jaffu. V tom čase už začína Cameronov veľký večierok. Na večierok sa dostávajú dvaja lovci odmien, obaja prezlečení za niekoho z hostí s tým že si prevzali aj ich podobu. Cameron sa znovu stretáva s Amy, rozpráva jej o tom ako bol do nej buchnutý na škole keď mu zrazu volá generál Landry, snaží sa mu vysvetliť že je v nebezpečí po tom čo sa stalo Sam a Teal´covi, ale on nemá signál, čiže mu skoro nič nerozumie. Keď sa generálovi pokúsi zavolať s pevnej linky je prepadnutý. Tá osoba dáva za Mitchella vedieť že bol prepadnutý, pretože chce aby sa tam dostala cela sg1, zatiaľ ho prinúti aby sa vrátil na večierok a nikomu nič nepovedal. Vracia sa teda a kým Vala trávi čas s Darrelom on ide tancovať s Amy. Lenže vtedy sa vracia Vala a spoznáva blízko Camerona toho lovcu odmien. Skúsi po ňom hodiť vázu, lenže jeho chráni jeho osobný štít - vytiahne zbraň a spustí uzavretie všetkých východov z miestnosti.

Lovec odmien sa stále vyhráža keď sa dole premiestni zvyšok sg1. On na to spúšťa transportné kruhy tie však Daniela, Sam a Teal'ca neprenesú - boli to len hologrami, v skutočnosti stáli v lodi a keď sa tam objavil lovec s Mitchellom a Valou už boli na neho namierené zbrane a musel sa vzdať. A okrem toho mu vysvetľujú že Netan bude teraz vyzerať ako neschopný vodca Lucianskej Aliancie a pravdepodobne už čoskoro bude na neho vypísaná ešte väčšia odmena. A je to skutočne tak!