10x16 - Bad Guys

Premiéra VB: 13.02.2007
Epizóda: 1016
Napísal: Martin Gero & Ben Browder
Réžia: Peter DeLuise
Hosťujúci herci:Joshua Malina (Cicero), Alistair Abell (Jayem Saran), Richard Zeman (Lourdes), Sean Allan, Danielle Kremeniuk, Haley Beauchamp (Sylvana), Brent O'Connor (Haran), Ron Canada (Quartus)

Daniel Jackson zistil možnú adresu na planétu, kde by som mohol nachádzať Antický poklad Thessara Infinitas. Sg1 teda navštevuje túto planétu, po prechode bránou sa ocitá v pyramíde. Lenže čoskoro zisťujú že to nie je pyramída, nachádzajú plno vitrín až objavia veľkú miestnosť plnú ľudí - rozhodnú sa že nejdú narúšať pokoj múzea a odchádzajú, lenže pri zadávaní adresy Mitchell zisťuje že dhd nie je skutočné, je to iba replika. Tím na tejto planéte uviazol.

Rozhodnú sa že počkajú kým sa cez bránu neozve generál Landry, lenže miesto toho do miestnosti s bránou pribehne bozkávajúci sa pár - keď uvidia sg1 s krikom bežia preč. Mitchell a Teal´c bežia za nimi, dobehnú do veľkej miestnosti plnej ľudí. Zrazu po nich niekto začne kričať že sú rebelovia a spustí sa streľba. Väčšina ľudí utečie a na to sa pozatvárajú všetky východy z tejto veľkej miestnosti. Ostane tam iba pár ľudí na ktorých Mitchell a Teal´c mieria zbraňami.

Vysvetľovanie Daniela že išlo o veľké nedorozumenie nefunguje, nikto neverí ani veliteľ operácie, ktorý sa s nimi spojí cez vysielačku - všetci si myslia že sú rebeli. Avšak zisťujú že jeden z ich zajatcov - Cícera je výskumník v múzeu a verí im. Hovorí že v jednej časti pyramídy sú odložené rôzne fragmenty, ktoré našli. A keď Vala zarozmýšla že by tam mohol byť zdroj energie na vytočenie brány idú to preskúmať. V prvej miestnosti nenachádzajú nič zaujímavé, ale v tej druhej áno - goaldskú naqahadovú bombu. Snažia sa k nej dostať, ale nedarí sa im to napriek úžasným Valiným schopnostiam, zisťujú že potrebujú číselný kód.

Vtedy ich prekvapí jeden zo strážnikov múzea, ktorý sa ukryl vnútri. Donúti ich odovzdať zbrane a nechá Cicera aby ich strážil, lenže ten hneď ako strážnik odíde im zbrane vracia. O 5 minút je už aj strážnik zajatý. Vala sa mu vyhráža aktivovaním bomby ak im nepovie bezpečnostný kód k trezoru, keďže on odmietne rozhodne sa bombu aktivovať. On rýchlo vkladá kód, Vala bombu vyberá, ale zisťuje že nejde vypnúť. Zisťujú že majú menej ako hodinu času kým bomba vybuchne - musia teda rýchlo utekať k bráne, napojiť bombu na bránu a pomocou jej energie ju aktivovať.

Výskumník, ktorý im na začiatku pomohol sa dostal von a rozpráva o tom že hovoria pravdu, lenže tiež mu nikto neverí a Quartiz veliteľ operácie to chce rýchlo ukončiť - nakazuje rýchly presun jednotiek do budovy. Vala a Mitchell napoja bombu a začínajú zadávať adresu. Po jej úspešnom manuálnom zadaní sa brána aktivuje a vytvorí sa čierna diera - výbuch bomby prestane hroziť. K Danielovi a Teal´covi sa začínajú dostávať vojenské jednotky, ale rýchlo utečú k bráne. Tam sú však všetci zajatý. Najprv ich veliteľ nechce pustiť, ale po presvedčivom Mitchellovom vysvetľovaní o ďalších svetoch plných mimozemšťanov ich pustí domov.

Potom ako sa brána zavrie veliteľ Quartiz zakáže všetkých o tom rozprávať a vymyslí kryciu verziu v ktorej všetci útočníci zahynuli.