10x17 - Talion

Premiéra VB: 20.02.2007
Epizóda: 1017
Napísal: Damian Kindler
Réžia: Andy Mikita
Hosťujúci herci: Tony Amendola (Bra´tac), Lexa Doig (Dr.Lam), Gary Jones (seržant Hariman), Eric Breker (plukovník Reynolds), Craig Fairbrass (Arkad), Peter Kent (Ba´kal).

Na Jaffské rokovanie o rade zjednocujúcej ich proti Ori sa dostáva atentátnik, ktorý vyhadzuje do vzduchu veľkú oblasť plnú Jaffov.

Teal´c sa zobúdza v sgc, kde sa od doktorky Lam dozvedá že bol v kóme skoro dva týždne a môže byť rád že prežil. Keď za ním prichádzajú jeho spolubojovníci z sg1 si postupne spomína na to čo sa stalo. Prebiehalo dôležité rokovanie, keď zrazu Teal´c vyšiel von a uvidel záhadného muža s divnou jazvou. Išiel za ním a čoskoro sa ozval výbuch...

Bra´tac je tiež na Zemi, ale jeho zranenia sú veľmi vážne a dr. Lam stále nevie či prežije. Teal´c sa dozvedá že za tento útok je spôsobený Jaffa Arkad momentálne snažiaci sa priviesť Jaffov k Ori. s ktorým sa už stretol v boji keď bol prvým mužom Apofisa. Teal´c sa teda rozhodne že Arkada musí zabiť, generál Landry hovorí že momentálne kým nie je viac informácií nemôže povoliť takúto misiu, Teal´c je napriek tomu stále pevne rozhodnutý - odchádza z sgc s cieľom nájsť a zabiť Arkada.

Zem je čoskoro kontaktovaná samotným Arkadom, ktorý sa chce stretnúť na rokovaní. Je teda pozvaní na Zem. Tu hovorí o tom že začul správy o chystanom útoku na Zem, ale že ho nechystá on. Nepodarí sa zistiť kto tento útok chystá iba povie to že útočníci by pravdepodobne prileteli v maskovanej nákladnej lodi. Pred odchodom sa nezabudne vyhrážať svojou obrovskou flotilou lodí a varuje Zem aby sa s ním nedostala do konfliktu. IOA na základe týchto informácií nielenže rozhodne aby neboli vykonané ďalšie akcie, dokonca dáva pokyn k tomu aby sg1 zabránila Teal´covi v zabitý Arkada, pretože to môže byť brané ako akcia sgc.

Teal´c nachádza a zabíja osobu, ktorá bola zodpovedná za útok ale tým sa neuspokojí, pretože chce zabiť Arkada od ktorého viedli a vedú všetky rozkazy k akciám podobného typu. Sg1 prichádza na planétu kde by mal byť Arkad a pripravuje pole do ktorého by mohol byť Teal´c chytený. Všetci teda čakajú kým sa Teal´c objaví, Sam čaká s Mitchellom a uvedomia si že sg-3 zmeškala svoje pravidelné hlásenie od brány, keď sa nehlásia ide ich Mitchell skontrolovať. Zisťuje že žijú - len sú omráčený. Začne kričať na Teal´ca, pretože si je istý jeho prítomnosťou. Teal´c sa ozve a nechápe prečo sa ho snažia zastaviť. Žiadne vysvetľovanie nepomôže, čoskoro sú všetci buď omráčený alebo zrazený na Zem a Teal´c vchádza do Arkadovej pyramídy.

V pyramíde si poradí s niekoľkými Jaffmi a postupuje ďalej. Lenže tam musí prekonať obrovské množstvo ďalších strážiacich Jaffov a síce ich väčšinu zabije schytá dve rany s tyčovej zbrane a je zranený natoľko že už ďalším prichádzajúcim nevládze vzdorovať. Je teda zajatý a privedený pred Arkada. Tu dostáva tyč do ruky a bojuje s Arkadom, Teal´c dostáva ranu za ranou a Arkad má nad ním absolútnu prevahu. Teal´c je po mnohých zásahoch skoro mŕtvy, ale zázrakom prežije keď drgne do Arkada a ten sa napichne na ostrých bodcoch vytŕčajúcich zo steny - ako ho doráža mečom prichádza dnu sg1.

Teal´c sa v sgc spamätáva z vážnych zranený a generál Landry číta Mitchellovu správu z misie. Zisťuje že napísal o tom ako bol tím sg1 prepadnutý a Teal´c všetkých zachránil a zaútočil na neho Arkad, ktorého potom Teal´c musel zabiť.