10x19 - Dominion

Premiéra VB: 6.03.2007
Epizóda: 1019
Napísal: Alex Levine
Réžia: William Waring
Hosťujúci herci:  Morrena Baccarin (Adria), Cliff Simon (Baal), Eric Breker (Plukovník Reynolds), Fulvio Cecere (plukovník Davidson),Peter Flamming (agent Barrett),Jonathan Walker (Tok´ra Ta'Seem).

Vala opäť raz podvádza pri hre - tentoraz na planéte plnej všelijakých pašerákov a podobnej zberby, chcela vyhrať nákladnú loď, ale oni ju prichytávajú ako podvádzala. Okamžite sú na ňu namierené zbrane asi 5 ľudí keď do miestnosti vstúpi Adria a všetci od Vali odletia preč. Adria chce vedieť od Valy ako sa tam dostala a proste všetko. Vala jej teda hovorí o sne, ktorý mala v sgc pomocou ktorého zistila adresu planéty kde by mal byť nekonečný poklad Antikov. Všetci si mysleli že jej Adria poslala túto informáciu, ale napriek tomu bol Reynoldsov tím poslaní aby planétu skontroloval, bol prepadnutý a 2 muži zahynuli. Ďalšiu noc mala Vala podobný sen a už ju s IOA začali podozrievať že mohla byť kompromitovaná a začalo sa uvažovať o jej uväznený v oblasti 51. Vala sa rozhodla na to nečakať a s použitým Sodanského maskovacieho zariadenia utiekla preč.

Adria chce aby sa k nej pridala, Vala odmieta ale Adria jej nedáva možnosť. Berie aj Valu zo sebou - nájsť nekonečný poklad Antikov. Akonáhle Vala a Adria vstúpia na tú planétu tak sú na ne namierené zbrane sg1 a ďalších dvoch tímov. Adria má zablokované svoju super schopnosti vďaka zariadeniu proti priorom. V tej chvíli sú k nim transportovaní asi 10 Jaffovia, hovoria že odpor je márny, pretože Baal má pozíciu pri bráne zameranú zo svojej lode. Tímy zo Zeme teda sklonia zbrane a jeden Jaffa prichádza k Adrii a dáva jej cez ruku zameriavací náramok. Adria aj všetci Jaffovia sú transportovaný na Baalovu loď, ktorá hneď vstupuje do hyperprostoru.

V sgc tím objasňuje generálovi situáciu. Nikto nechápe ako sa Baal mohol o pláne dozvedieť. Vala je tiež úplne zmätená, hovoria jej že bola súčasťou plánu - plánu, ktorý sami vymyslela. Pretože keď sa dozvedali o tom ako sa Adria vrátila cez superbránu tak Valu napadlo použiť zariadenie na zmenu pamäte aby mohli Adriu chytiť. A aby Vala verila rozprávaniu tak pred použitým toho zariadenia nahrala nahrávku kde hovorí že je to pravda.

Adria je na Baalovej lodi daná do cely a prichádza za ňou Baal. Adria sa mu vyhráža aby ju okamžite pustil, on jej však vysvetľuje že má s ňou úplne iné plány. Od agenta Beretha sa v sgc dozvedajú že Baalove klony pripravujú veľké stretnutie, keďže je to príležitosť ako zistiť pozíciu Baalovej lode s Adriou ide na planétu sg1. Tu nachádza obrovské množstvo mŕtvych Jaffov a stan, ktorý je plný mŕtvych klonov. Všetci sú zabitý jedom proti symbiontom. Jeden Jaffa však žije - vďaka Tretoninu, od neho sa po vypočúvaní dozvedajú polohu Baalovej lode.

Oddysea je teda na ceste k lodi. S plukovníkom Davidsonom pripravuje sg1 plán ako sa dostať k Adrii. Keďže ju Baal musí držať v niečom podobnom ako je zariadenie proti priorom tak Sam hovorí že niečo takéto musí vyžarovať veľkú energetickú stopu. Maskovaná Oddysea sa teda približuje k Baalovej lodi na ktorej Baal vkladá do Adrie symbionta aby mohol uskutočniť svoj vlastný plán na ovládnutie galaxie. Vtedy sa dnu transportuje sg1, zabíja Jaffov okolo cely, Baala, a hneď ako je Adria označená sú všetci premiestnený na loď a tá hneď vstupuje do hyperprostoru.

Adria je pripevnená na lodi v presne rovnakom kresle v akom musel byť Daniel keď bol priorom. Po prvom rozhovore s ňou tím zisťuje že jej hostiteľ bol potlačený a kontrolu nad telom má teraz klon Baalového symbionta. V zasadacej miestnosti preberajú možnosti a na výber majú buď Adriu zabiť, alebo skúsiť vybrať hostiteľa a dať tam niekoho viac spoľahlivého - Tok´ru. Tok´rovia sú teda kontaktovaný, Adria (Baal) sa snaží vyjednávať, hovorí že ak tím bude spolupracovať a nezabijú ju tak bude môcť potvrdiť informáciu o tom že Ori boli zničený.

Kontingent Tok´rov prichádza, prinášajú aj symbionta ktorý by prevzal po operácií Adriíne telo. Začína operácia, lenže tá nie je úspešná, tesne pred vybraním vypúšťa do hostiteľa Baalov symbiont smrteľný toxín - Adria začína umierať. Keďže jej umieranie bude pomalé Tok´rovia navrhujú jej dať do tela ešte viac toxínu a to urýchliť. Je rozhodnuté že sa tak stane a keď sa to išlo previesť sa Adria preberá, s použitým svojich nadprirodzených schopností zneškodňuje všetkých v miestnosti, Daniel vyletí von, všetky dvere sa začnú zatvárať, vnútri s ňou ostane len Vala. Adria hovorí že nemôže dopustiť aby ju zabili, ide sa povzniesť.

Sam sa snaží upraviť ovládanie dverí aby ich mohla otvoriť, ale márne tak Teal´c a Mitchell sa ich snažia silou otvoriť. Do miestnosti kde je Daniel začne Adria vypúšťať škodlivý plyn, ktorý ho začne dusiť. Vala namieri na Adriu zbraň no tá jej ju vymrští preč. Keď sa Mitchell a Teal´c konečne dostanú dnu je už Adria preč.

V sgc v rokovacej miestnosti Sam hovorí že ak boli ori skutočne zničený, tak potom Adria prebrala všetku ich moc, Mitchell spomína že ani Baal nemusí byť preč nadobro, pretože na jeho lodi bol ešte jeden klon, ktorý prežil. Avšak nateraz sa tím zbavil aj Adrie aj Baala a generál Landry tvrdí že to určite za to všetko stálo!