2x01 - The Serpent's Lair

Premiéra USA: 26.6.1998
Epizóda: 201
Napísal: Brad Wright
Réžia: Jonathan Glassner 
Hosťujúci herci: Peter Williams (Apophis), Alexis Cruz (Klorel/Skaara), Gary Jones (technik), Michael Richard Dobson (Jaffa).

V čase keď loď ktorá vezie Klorela a SG-1 dorazí na orbitu zeme,  chytená SG-1 sa nachádza vo väzení.  Medzitým, na Zemi, sa v SGC dozvedia o oboch lodiach, ktoré sa neúprosne blížia k Zemi. Jedinou obranou Zeme sú dve nukleárne hlavice, ktoré majú byť vyslané proti materským lodiam.

SG-1 je oslobodená Bra'tacom, ktorý sa prekvapujúco nachádza na Klorelovej lodi. Ten sa dostal na jeho loď, aby ho skúsil poštvať proti Apofisovi, a tak skúsil zabrániť goau´ldom zničiť Zem. Lenže teraz tam prišli SG-1 a Bra´tac sa bojí, že Apofis a Klorel sa už nerozhádajú, a spojení zničia spoločného nepriateľa - Zem.

Na Zemi sa blíži odpálenie rakiet,  plán, ktorý v SGC obhajuje plukovník Samuels. Presviedča generála Hammonda o tom, že tento plán bude určite fungovať a Zem sa nikdy nedozvie, že mala nad sebou dve materské lode. Lenže tento plán zlyhá, obe rakety sa zastavia na štítoch materských lodí. Ostáva už len na SG-1 a Bra'tacovi aby vymysleli plán na zničenie lodí a zastavenie invázie.