2x09 - Secrets

Premiéra USA: 21.8.1998
Epizóda: 209
Napísal: Terry Curtis Fox
Réžia: Duane Clark
Hosťujúci herci: Carmen Argenziano (Jacob Carter), Vaitiare Bandera (Sha're), Peter Williams (Apophis), Douglas H. Arthurs (Heru'ur), Chris Owens (Armen Selig), Erick Avari (Kasuf), Michael Tiernan (Ryn'tak).

Odkedy Daniel bol naposledy na Abydose uplynul presne jeden rok, a práve po roku sa Zem snaží kontaktovať Kasuf. Daniel sľúbil, že sa po roku vráti a mieni tento sľub dodržať. O'Neill a Cartrová musia do Washingtonu, kde majú dostať medailu od prezidenta. Aby Daniel splnil sľub, odchádza s Teal´com na Abydos.

Po prechode bránou oboch víta Kasuf a čoskoro ich čaká veľké prekvapenie. Na Abydose sa nachádza Sha're. A prekvapenie je o to väčšie, keď Daniel zisťuje, že Sha're je tehotná. Apofis chce pre seba nového hostiteľa, ktorým má byť práve jeho dieťa, ktoré počal spoločne s goa´uldom Amonet, ktorý sa nachádza v Sha're.

Jack a Sam sú vo Washingtone, kde má čoskoro začať odovzdávanie medailí. Na prekvapenie Sam sa tam nachádza aj jej otec, ktorého tam zavolal generál Hammond. Ten sa ju snaží presvedčiť, aby si podala prihlášku do NASA, pretože to bol jej veľký životný sen a teraz ju tam dokáže pretlačiť. Sam odmieta a nevie ako mu to vysvetliť, keďže mu nemôže len tak povedať o hviezdnej bráne.

Jack vyjde na chvíľu von na vzduch, kde ho kontaktuje novinár, ktorému sa podarilo vyčmuchať tajomstvo hviezdnej brány. Chce sa o tom porozprávať s Jackom a vyhráža sa mu, že toto tajomstvo uverejní. Medzitým na Abydose Daniel presvedčí Sha're, že ju zoberie zo sebou na Zem. Lenže tento plán im prekazí Heru'ur, ktorý prichádza hviezdnou bránou s cieľom zajať ju, aj jej dieťa.
Daniel berie Sha're ďaleko od brány a schovávajú ju na mieste, kde začína rodiť. Po pôrode  sa vracia k vedomiu goa´uld Amonet, ktorej rýchlo dieťa berie Teal´c, v brnení jaffov Heru'ura - aby si Apofis myslel, že dieťa zobral jeho nepriateľ Heru'ur. Dieťa dávajú do bezpečia Kasufovi, aby sa oňho postaral.

Zvedavý novinár od Jacka stále vyzvedá a keď od neho odchádza s tým, že všetko uverejní - zrazu ho zrazí auto. Kvôli tomuto nešťastiu je prerušená celá akcia vo Washingtone, s tým, že Jack a Sam dostanú svoje medaily v SGC od generála Hammonda. Pred odchodom s Washingtonu sa Sam dozvedá od svojho otca, že má rakovinu. Ten sa ju stále snaží presvedčiť na dráhu astronautky a smutná Sam mu stále nemôže povedať prečo odmieta a čo naozaj robí.