2x11 - Tok'ra , Part 1

Premiéra USA: 2.10.1998
Epizóda: 211
Napísal:
Jonathan Glassner
Réžia: Brad Turner
Hosťujúci herci: Carmen Argenziano (Jacob Carter), J.R. Bourne (Martouf), Sarah Douglas (Garshaw), Winston Rekert (Cordesh), Steve Makaj (plukovník Makepeace).

Sam mala sen o Jolinar, symbiontovi ktorý sa s ňou na krátko spojil, a tvrdil, že patri k odboju ktorý bojuje proti goa'uldom, k tok'rom. Zo sna  si pamätá adresu planéty, kde by mali byť títo tok´rovia. Generál Hammond povoľuje misiu a posiela SG-1 na planétu.

Ide o púštnu planétu, kde nič nenaznačuje prítomnosť nejakého života. Tento dojem je však klamný, z ničoho nič sa okolo SG-1 rýchlo vynorí niekoľko ľudí, ktorý by mali patriť k tok´rom. Sam spoznáva Martufa, tok´ru, ktorého zjavne Jolinar poznala veľmi dobre. Tok´rovia berú tím do svojich podzemných tunelov a neskôr za svojou radou, s ktorou má SG-1 diskutovať o prípadnom spojenectve. 

 Medzitým, na Zemi, je generál Hammond informovaný o zhoršujúcom sa stave Saminho otca, ktorý ma rakovinu. Generál posiela SG-3 za SG-1, aby priviedli späť na Zem minimálne Cartrovú. Tí však netušia, že po príchode na planétu ich tok´rovia zajmú, tak ako medzitým zajali SG-1...