2x12 - Tok'ra , Part 2

Premiéra USA: 9.10.1998
Epizóda: 212
Napísal: Jonathan Glassner
Réžia: Brad Turner
Hosťujúci herci: Carmen Argenziano (Jacob Carter), J.R. Bourne (Martouf), Sarah Douglas (Garshaw), Winston Rekert (Cordesh), Steve Makaj (plukovník Makepeace).

SG-1 nadviazala úspešne prvý kontakt s tok'rami, ktorý však nepokračoval až tak skvelo, ako si všetci predstavovali. Tok´rovia si pod novou alianciou predstavovali niečo, pričom budú ľudia súhlasiť so spojením so symbiontami tok´rov, alebo minimálne jedným - so Selmak, ktorej hostiteľka umiera. 

Keď už vyzerá, že z aliancie naozaj nič nebude, Sam príde na skvelý nápad. Pôjde na Zem a skúsi navrhnúť jej otcovi, aby sa stal hostiteľom Selmak. Tok´rom by to pomohlo a jej otcvoi to zároveň môže zachrániť život. Tok´rovia povoľújú, že Sam pôjde s Jackom na Zem, kým zvyšok ostane u nich na planéte. 

Sam prichádza za jej otcom do nemocnice. Spolu s ňou je tam generál Hammond. Na jeho veľké prekvapenie začína tým, že mu povie na čom naozaj pracuje, keďže Jacob Carter získal bezpečnostné preverenie. Sam mu hovorí aj o jej veľkom pláne a krátko na to už prechádza Jacob Carter hviezdnou bránou, na planétu tok´rov.ktorí im vysvetľujú že nie sú ako goa'uldi, Tok'rovia žijú so svojím hostiteľom v symbióze a neovládajú ho proti jeho vôli. Jeden z tok'rov umiera a potrebuje nového hostiteľa. No keď členovia SG-1 odmietnu stať sa hostiteľom, tak Tok'rovia odmietnu alianciu s ľuďmi. Nakoniec Sam príde s nápadom ako zachrániť vznikajúcu Alianciu a takisto jej otcovi život.