3x01 - Into the Fire

Premiéra USA: 25.6.1999
Epizóda: 301
Napísal: Brad Wright
Réžia: Martin Wood
Hosťujúci herci:  Tony Amendola (Bra'tac), Suanne Braun (Hathor), Tom Butler (Trofsky), Colin Cunningham (major Davis), Samantha Ferris (doktorka. Raully), Gary Jones (technik), Steve Makaj (plukovnik Makepeace).

SG-3 dostáva informáciu od tok´rov, že SG-1 bola zajatá goa´uldom Hathor. Plukovník Makepeace sa s touto informáciou vracia do SGC, spoločne aj s tým, kde by sa SG-1 nachádza. Generál Hammond dáva dokopy veľký záchranný tím, ktorý sa skladá s veľkej časti sg tímov, nachádzajúcich sa na základni.

Teal´c na Chulaku nachádza zraneného majstra Bra´taca, ktorého zranili iný Jaffovia. Tí sa boja, že keď je Apofis mŕtvy, tak ho nahradí iný goa´uld, napríklad jeho syn Klorel. Tým pádom nie sú veľmi ochotný podporovať Bra´taca, Tea´ca a ich rebéliu proti goa´uldom. Teal´c si uvedomuje, že bude mať naozaj ťažké získať čo i len pár jaffov na záchranu SG-1.

SG-1 je stále väznená v komplexe pripomínajúcmom SGC. Na druhý pokus sa Hathor podarí do Jacka vložiť symbionta, ale našťastie ho zachráni tok´ra nachádzajúca sa v komplexe. Jacka zmrazí v stázi, čo by malo zabiť symbionta a jeho samého zachrániť. Plukovník Makepeace medzitým rozbieha záchrannú akciu.