3x22 - Nemesis

Premiéra USA: 10.3.2010
Epizóda: 322
Napísal: Robert C. Cooper
Réžia: Martin Wood
Hosťujúci herci:  Colin Cunningham (major Davis), Gary Jones (technik), Guy Lee-Frazier (technikn #2).


Obsah epizódy:

Daniel sa zotavuje po operácií slepého čreva a zvyšok SG-1 dostal dovolenku. Teal´c ju využíva na návštevu syna na Chulaku, Sam sa hrá sa naqadahovým reaktorom a Jack sa chystá ísť rybárčiť. Volá aj Cartrovú, ale tá dáva radšej prednosť hraniu s reaktorom. Ako Jack odchádza je zrazu prenesený  Thorom na asgardskú materskú loď, ktorá sa nachádza nad planétou.

Jack však nie je privítaní Thorom ako tomu bolo naposledy. Skôr vidí malé robotické potvorky, replikátorov. Replikátorov, ktorí sú veľkými nepriateľmi asgardov, snáď ešte nebezpečnejší ako goa´uldi. Jack nachádza Thora v časti lodi, kam sa replikátori zatiaľ nedostali. Vysvetľuje Jackovi, že loď je zamorená replikátormi, ktorí ju nasmerovali smerom k Zemi.

Asgardi si neboli schopný s replikátormi na lodi poradiť, dokonca ani samotný Thor. A transportný systém asgardov na lodi funguje len jedným smerom, takže varuje Jacka, že pravdepodobne sa z lodi nedostane.

Ako hologram sa Jack ukazuje v SGC, kde opisuje aktuálnu situáciu. Vysvetľuje aj, že nemôže preniesť nikoho iného, aby neohrozil aj ich životy. Preto chce pri bráne nachystané nejaké zbrane a výbušniny, aby mohol replikátorov zastaviť. Sam a Teal´c však nesúhlasia s jeho plánom -že hore už nikto iný nepôjde. A tak sa obaja stavajú do miesta kam ide paprsok a ocitajú sa na lodi asgardov.

Jack, Sam a Teal´c sa snažia na lodi vymyslieť ako zachrániť seba a Zem, kým Daniel na Zemi trpí, pretože nemá ako pomôcť svojim priateľom.