4x01 - Small Victories

Premiéra USA: 30.6.2000
Epizóda: 401
Napísal: Robert C. Cooper
Réžia: Martin Wood
Hosťujúci herci:  Colin Cunningham (Major Davis), Gary Jones (technik), Dan Shea (seržant Siler), Yurij Kis (Yuri), Dmitry Chepovetsky (Boris).

Asgardská materská loď spadla na do mora a pád prežil jeden replikátor. Ten sa dostáva do ruskej ponorky a začína sa replikovať a robiť problémy. Tím vymýšľa plán, ako zničiť replikátorov na Zemi, keď príde na návštevu Thor s prosbou o pomoc. Domov asgardov bol napadnutý replikátormi.

Sam odchádza s Thorom na domovskú planétu asgardov, kde im má pomôcť vymyslieť nejaký plán na zastavenie replikátorov. Thor jej vysvetľuje všetko čo asgardi o replikátoroch vedia, ako rozmýšľajú a ako sa s nimi zatiaľ snažili bojovať. Asgardská taktika boja je však zatiaľ neúspešná, asgardi stavajú stále vyspelejšie lode, ktoré replikátori vždy aj tak porazia a sami sa stávajú ešte vyspelejšími.

Na Zemi je na zvyšku SG-1 zastaviť množiacich sa replikátorov v ruskej ponorke. Jednou z možností je vyhodiť ponorku do vzduchu, lenže to by spôsobilo veľa politických komplikácií, preto sa vedenie snaží tejto variante vyhnúť. Jack teda berie špeciály tím do ponorky, aby sa s replikátormi vysporiadali. Ale nie je to také jednoduché. Vyzerá, že treba zneškodniť pôvodného replikátora, ktorý prežil z asgardskej lode, ktorý sa začleniť do královnej vyrábajúcej ďalších replikátorov.