4x03 - Upgrades

Premiéra USA: 14.7.2000
Epizóda: 403
Napísal: David Rich
Réžia: Martin Wood
Hosťujúci herci:  Vanessa Angel (tok´ra Anise/Freya), Dan Shea (seržant Siler), Kristina Copeland (čašníčka), Frank Topol, Bill Nikolai (technik), Laara Sadiq (technik), Daniel Melles, Tracy Westerholm, Fraser Attcheson (Jaffa), Shawn Reis (Jaffa).

Na Zem prichádza tok´ra Anise, ktorá prináša veľmi cennú technológiu – Atanické návleky. Ide o zariadenie, ktoré má zvýšiť všetky ľudské vlastnosti. Prvý návlek dostáva Jack, neskôr ich dostávajú aj Daniel a Sam. Všetkým sa postupne zosiľujú rôzne vlastnosti - sú stále silnejší, rýchlejší, obratnejší a dokonca aj rýchlo píšu či čítajú.

 Anise a doktorka Fraisrová skúmajú životné funkcie tímu, či sú v poriadku. Fraiserová má podozrenie, že návleky nie sú úplne bezpečné a keďže u Jacka nachádza vírus, ktorý určite súvisí s návlekmi, navrhuje aby si ich dali dole, až kým si nebudú istí, že nemajú nepriaznivé účinky. Lenže na veľké prekvapenie všetkých - návleky sa nedajú dať dole.

 Anise sa snaží presvedčiť Hammonda, že nič tímu nehrozí a chce ich poslať do akcie, zničiť novú rozostavanú Apofisovu loď. Generál nechce ohroziť SG-1, no tí si napriek tomu nájdu cestu ako sa dostať na planétu, kde sa nachádza spomínaná loď.