6x22 - Full Circle

Premiéra USA: 21.3.2002
Epizóda: 622
Napísal: Robert C. Cooper
Réžia: Martin Wood
Hosťujúci herci: Michael Shanks (Daniel Jackson), David Palffy (Anúbis), Vince Crestejo (vládca Yu), Alexis Cruz (Skaara).


Obsah Epizódy

Skaara sa dozvedá, že Anúbis plánuje útok na Abydos. Neverí ako by sa dal vyhrať boj proti niekomu tak mocnému ako je Anúbis, avšak v tej chvíli sa pri ňom objavuje doktor Jackson, ktorý mu hovorí že v tom boji nebude sám. Jack ide v sgc vo výťahu, keď zrazu sa zasekne a prestane svietiť svetlo a tej chvíli sa mu spoza chrbta prihovorí doktor Jackson. Na rokovaní Jack oznamuje čo mu povznesený Daniel povedal, o tom že niekde v pyramíde na planéte je schované Raovo oko, veľmi cenný artefakt, vďaka ktorému by sa Anúbisova moc ešte zvýšila.

Po príchode na Abydos hneď stretávajú Skaaru, ktorý už pripravil svojich bojovníkov na boj. Skaara ukazuje kde niekde v pyramíde by to mohlo byť. Teal´c ide von strážiť perimeter, kým oni hľadajú oko, lenže neúspešne. Jonas stále neúspešne hľadá, a hovorí že by to zvládol keby tam bol Daniel. Na to naštvaní Jack hovorí že Daniel tam určite niekde je a nakoniec im ukáže na miesto, kde si myslí že by mohla byť miestnosť s okom. Jonasovi sa podarí zistiť ako sa do tej schovanej komnaty dostať. Nachádzajú tu veľmi veľa šperkov a podobných cenných vecí, ale Raovo oko nie. Daniel Tu nachádza antickú tabuľku, vďaka ktorej sa dozvedá že ostatný povznesený sú Antikovia. Okrem toho tabuľka hovorí o stratenom meste Antikov, o ktorom Daniel hovorí že ho musia nájsť ak chcú poraziť Anúbisa, a krátko na to im mizne preč.

K Anúbisovej materskej lodi prilietajú lode vládcov sústavy pod velením vládca Ju. Ten chce od Anúbisa Raovo oko, inak bude zničený. Jonas a Sam nakoniec nachádzajú Raovo oko, lenže až po tom čo všetci bojujúci museli utiecť dole do pyramídy a Anúbis aktivoval hviezdnu bránu. Skaara je veľmi ťažko ranený. Jack pripevňuje na oko C4, a ukáže to Jaffom. Tí všetci zastanú pretože nechcú aby to oko zničil. Anúbis chce zničiť Abydos, avšak Daniel sa s ním dohodne, že Anúbis dostane oko, ale Abydos nechá na pokoji.

Daniel to oznamuje Jackovi, a okrem toho mu hovorí že Anúbis kedysi došiel na to ako sa povzniesť, lenže Antikovia sa ho pokúsili vrátiť späť, čiže ostal niekde v polke cesty. Jack teda odovzdáva oko, vojaci nechávajú sg1 ísť preč. Vládca Ju hovorí Anúbisovi že jeho čas vypršal, lenže tomu je to jedno, nechá nabiť zbrane lode, a poradí sa mu zničiť väčšinu lodí vládcov sústavy, ostatné zdrhajú preč. Vo chvíli keď ide zničiť Abydos sa pri ňom objavuje Daniel, ktorý sa ho rozhodne zastaviť. Daniel ide naňho použiť svoju moc, lenže v tom je zastavený ostatnými Antikmi. Anúbisovi hneď potom ničí Abydos, jeho obrovská energetická zbraň zasahuje pyramídu na planéte a ničí všetko na povrchu.

Jack to ledva stihne cez bránu, tá najprv nejde vytočiť, a keď ide tak sg1 sa hneď vracia na Abydos. Tu nachádzajú všetko neporušené, a keď uvidia Skaaru a ostatných z planéty nechcú veriť vlastným očiam. Avšak čoskoro pochopia pravdu, že všetci sú vlastne povznesený, Skaara sa s nimi lúči a hovorí že do ich odchodu ostane brána. Zrazu už na planéte nič okrem bráni nevidia, vydávajú sa teda domov. spacer

Z produkcie epizódy...

Producenti Stargate Sg1 ako o poslednej plánovanej epizóde:
(Vtedy nevedeli že sg1 bude pokračovať, keďže šiesta séria bola plánovaná v roku 2003 ako posledná).

- Epizóda Full Circle je napísaná ak by bolo treba ako záver seriálu. Síce sú tu stále plány na pokračovanie filmom, takže aj keď epizódou skončí seriál nebude to úplný koniec. Táto epizóda nám odpovie na veľa otázok a otvorí veľmi veľa nových, ktoré budú zodpovedané neskôr. (producent Joseph Mallozzi).

Tvorcovia seriálu o deji epizódy:
- "Myslel som si že Daniel vedel že Anúbis nezaútočí. Bola to časť mojich prvých myšlienok o epizóde. Rozmýšľal som - prečo mu verí? Ale potom mi došlo že neverí. Uvedomil som si to keď som si druhý krát prečítal scenár. On neverí Anúbisovi, on sa s ním dohodne len preto, pretože verí že sa mu podarí dosiahnuť útek jeho priateľov s Antickou tabuľkou aby mohli nájsť Stratené mesto Antikov. Takisto oznamuje vládcom sústavy info o Anúbisovi. Vytvára isté rozptýlenie a Daniel má opäť čas zachrániť priateľov a planétu Abydos". (Joseph Mallozzi).

- "Myslím si že Daniel sa proste raz chcel s Anúbisom raz osobne konfrontovať. Takisto vedel že pomocou tabuľky tím nájde stratené mesto - a pomocou Antických zbraní porazí Anúbisa. A potom sa spletie a je tak trochu stratený. Oma Desala posiela Daniela preč pretože sa rozhodol pre akciu, ktorou prekročil hranicu". (Robert.C.Cooper).

Významná zlomy v epizóde

» Daniel sa z Antickej tabuľky dozvedá že ostatný povznesený sú Antikovia a tím môže ísť vďaka tabuke hľadať stratené mesto Antikov.

» Daniel sa dozvedá že Anúbis uviazol na pol ceste medzi smrťou a povzneseným. Po tom čo Anúbis nedodrží svoje slovo Daniel na neho zaútoči a je Omou zastavený - vďaka tomuto sa v 7.sezóne môže vrátiť do tímu.

» Sila Anúbisa sa ešte zväčšuje - po získaní Raovho oka sa definitívne stáva najsilnejším vládcom sústavy.