7x01 - Fallen

Premiéra USA: 13.6.2004
Epizóda: 701
Napísal: Robert C. Cooper
Réžia: Martin Wood
Hosťujúci herci: Corin Nemec (Jonas Quinn), David Palffy (Anúbis), Vince Crestejo (vládca Yu), Michael Adamthwaite (Herak).

Jonas Quin oznamuje že rozlúštil Antickú tabuľku a že adresa strateného mesto Antikov by sa mala nachádzať v databáze, ktorú kedysi skopírovali do počítača v sgc potom čo mal Jack nahraté Antické vedomosti. Zisťujú teda adresu a sg1 sa vydáva na planétu. Tu však nenachádzajú žiadne veľké mesto plné zbraní, iba veľmi veľa starých ruin. Ľudia obývajúci planétu nie su rozhodne Antikovia, iba nejaká jednoduchá rasa, ktorá planétu osídlila. Jonas začína preskúmavať ruiny a v tom Reynoldsov tím nachádza niekoho veľmi zaujímavého. Idú za Jackom a ten prekvapený vidí a vedú Daniela Jacksona. Lenže Daniel Jacka ani nikoho z sg1 nepozná, a vyzerá že je možné že si ani nechce spomenúť.

Tak teda mu postupne Jack i Sam pripomínajú čím Daniel bol, i vysvetľujú mu čo sa mohlo stať, že keď sa pokúsil zaútočiť na Anúbisa a použiť svoje Antické schopnosti, tak že ho Antikovia zastavili, a vymazali mu na určitú dobu pamäť. Nakoniec sa im podarí Daniela presvedčiť aby sa s nimi vrátil do sgc a pokúsil si spomenúť kto je. To sa mu v sgc naozaj darí, dokonca si spomenie i na Sha´ri. Daniel zisťuje že Jonas tabuľku preložil zle, a že stratené mesto Antikov je určite niekde inde.

Jonas a Sam vymýšľajú plán na zničenie Anúbisovej zbrane, vďaka ktorej má prevahu nad ostatnými vládcami sústavy. Chcú mu podstrčiť upravenú tabuľku, aby si myslel že na tej planéte je stratené mesto, ako oni pred tým. A potom by s F-302 zničili zbraň jeho lode. Bez tejto zbrane by ju dorazili spojenecké vojská vládcov sústavy. Na planéte, kde si pôvodne mysleli že je stratené mesto začínajú veľké prípravy na uskutočnenie tohto plánu.

Anúbis je teda nalákaný na planétu, jeho jednotky začínajú preskúmavať povrch, Daniel a Jonas idú kruhmi na jeho materskú loď, a keďže použili izotop od tokrov nemali by ich zachytiť. Sam a Jack štartujú svoje F-302 a letia smerom k Anúbisovej lodi. Celá akcia prebehne podľa plánu, Jonas s Danielom zistia polohu cieľa a Jack aj napriek otravovaniu stíhačiek cieľ zasahuje, Anúbisova hlavná zbraň je vyradená. Základňa s planéty, nad ktorou dohľad prišiel prevziať i generál Hammond sa pre istotu evakuovala na Zem, pretože tesne pred tým ako bola Anúbisova zbraň vyradená ich zamerala. Jack miery s F-302 preč, lenže vládcovia sústavy sa neukazujú podľa plánu. Málokto totiž vie že vládca Ju nie je úplne v poriadku, a nariadil presunutie flotily na iné miesto ako mala ísť pôvodne. Daniel a Jonas sú objavený, Danielovi sa podarí skryť do šachty avšak Jonas je omráčený. Keď precitne je vedľa neho Anúbis.

TO BE CONTINUED....