7x02 - Homecoming

Premiéra USA: 20.6.2004
Epizóda: 702
Napísal: Joseph Mallozzi a Paul Mullie
Réžia: Martin Wood
Hosťujúci herci: Corin Nemec (Jonas Quinn), David Palffy (Anúbis), Vince Crestejo (vládca Yu), Michael Adamthwaite (Herak) Cliff Simon (Baal),Doug Abrahams (veliteľ Hale).

S sg1 sa na Zem vracia spať len Jack a Sam, pretože Daniel a Jonas ostali na Anúbisovej lodi. Tá sa vynára z hyperprostoru nad planétou - Anúbis prichádza za Jonasom a chce aby sa ten pozrel z okna. Jonas zisťuje že pristáli nad jeho domovskou planétou.

Zem je kontaktovaná Keloňanmi, ktorý prosia o pomoc. Keď oznámia že nad ich planétou pristála Anúbisova materská loď ide k nim Jack a Sam aby zistili aká je situácia. Keloňania boli úplne nepripravený a zaskočený útokom - nemali vôbec žiadnu šancu. A hneď veľmi rýchlo pristúpili na Anúbisove požiadavky dali mu všetku naqadriu, ktorú mali. Ten napriek tomu stále od planéty neodletel a Keloňania nechápu prečo.

Daniel sa pohybuje po Anúbisovej lodi a snaží sa nájsť celu v ktorej je držaný Jonas. Daniela zatiaľ nemôžu odhaliť pomocou lodných senzorov, pretože mu stále funguje izotop od Tok´rov, ale má už iba asi dve hodiny. Jack sa z planéty s Danielom kontaktuje a objasňuje mu aká je situácia. Daniel nakoniec nachádza celu kde je držaný Jonas len ju nevie zatiaľ otvoriť.

Teal´c je zajatý na lodi vládcu Yu. Keď sa od jeho prvého muža dozvedá to že Yu-ovi už vypadávajú informácie a podobné veci a že preto neprišiel na dané miesto vtedy keď mal. Teal´c jeho prvého muža presvedčí aby viedol vojská vládcu Yu proti Anúbisovi s iným goaldom. Nakoniec sa podarí uzavrieť dohodu s Baalom, ten sľúbi že sa pridá do spoločného útoku na Anúbisovu materskú loď. Teal´c s týmto plánom oboznamuje Jacka a ten mu ho schvaľuje, Teal´c prichádza bránou na Kelonu.

Zo Zeme ešte Keloňanom prichádza na pomoc sg-13 a sg-15. Prichádzajú aj zástupcovia Andarie a Tyrenie aby sa všetci dohodli na spoločnom postupe. Sam sa podarí zistiť prečo Anúbis ešte od planéty neodišiel - dozvedá sa o kryštály, ktorý bol dlho v múzeu mesta a teraz bol spolu s ostatnými exponátmi presunutý dole do komplexu. V tomto kryštály by mali byt zachované informácie od goalda, ktorý kedysi vládol na tejto planéte a experimentoval s naqadriou - a Anúbis potrebuje tento kryštál, pretože nestabilitu naqadrie nevie prekonať. Sam ide teda s Teal´com prehľadávať exponáty.

Anúbisov technik skúša naqadriou nabiť zbraň, ale nepodarilo sa mu úplne jej nestabilitu prekonať a celou loďou prešiel veľký energetický výkyv. Silové pole na Jonasovej cele oslabuje a on môže v kľude s Danielom utiecť. Smerujú k hangáru aby mohli odletieť s lode.

Sam nachádza kryštál a vtedy sa tam objavujú Anúbisovi Jaffovia. Lenže na podstavci s kruhmi sa objavujú Daniel a Jonas a pomáhajú Sam a Teal´covi Jaffov odraziť. Keď prídu do hlavnej miestnosti komplexu kde je aj brána chce kryštál vodca Keloni - urobil dohodu s Anúbisom že Kelonu za kryštál nechá na pokoji, vchádzajú dnu Jaffovia a tí si kryštál berú. Flotila vládcov Yu a Baala sa vynoruje s hyperprostoru a začína masívnu paľbu do obrovskej lode nad mestom. Celý komplex sa otrasie, sg1 to využíva a začne boj s Jaffmi. Utečie iba Herak vodca Anúbisových Jaffov, ale bez kryštálu. Anúbisova loď vybuchuje a tesne pred výbuchom z nej vyletí malá záchranná loď - s Anúbisom na palube.

V sgc sa Jonas lúči s tímom a vracia sa na svoju rodnú planétu...