7x05 - Revisions

Premiéra USA: 11.07.2003
Epizóda: 705
Napísal: Joseph Mallozzi a Paul Mullie
Réžia: Martin Wood

Tím preskúmava zamorenú planétu s na ktorej sa nachádza veľká - bublina a pre prechode touto bublinou nachádzajú vnútri život - celé mesto. V tomto mesto majú všetci ľudia na hlave zvláštny prístroj - link, zariadenie cez ktoré získavajú všetky informácie z databázy, ktoré potrebujú. Tím ostáva na deň v tomto meste aby sa pokúsil získať nejaké z ich technológií.

Počas tohoto dňa sa Daniel prehrabáva v mestskom archíve, ako mu je vysvetlené ľudia ho už nepoužívajú, pretože všetky informácie, ktoré potrebujú získajú vďaka linku. Carterová trávi čas v kontrolnej sále - táto miestnosť plná počítačov sa zachovala napriek tomu že ich civilizácia je veľmi málo rozvinutá. V tejto sále Sam skúma ich techniku a spolupracuje s ich hlavným vedúcim tejto sekcie.

V správaní ľudí začínajú nachádzať veľmi divné veci, niektorý si nepamätajú to čo sa stalo deň pred tým, a čoskoro dokonca zmizne aj členka mestskej rady. Carterovej sa podarí zistiť že bublina - je akýsi štít, ktorý chráni mesto pred toxickou atmosférou zamoreného okolia sa zmenšuje, pretože sa zmenšuje aj množstvo geotermálnej energie, ktorá štít napája. Daniel si všíma ako žena s ktorou spolupracoval v knižnici odchádza preč. Ide teda za ňou a ona prechádza cez rôzne uličky až nakoniec vyjde z bubliny - narozdiel od sg1 víjde bez ochranného obleku - zomiera.

Sam je teda jasné že bublina sa zmenšuje, lenže nikto v meste to nechápe. Počítač im v záujme prežitia maže pamäť na každú osobu, ktorá je poslaná cez bublinu na smrť aby sa zachránila civilizácia. Napriek obrovskému presviedčaniu ľudia neveria, nechápu. Sam presviedča vedúceho výskumu v kontrolnej sále, ale stále ani on neverí, pretože má spomienky, ktoré dostáva cez link - a tieto spomienky počítač stále podľa potreby upravuje.

Keď Daniel príde s informáciou že kedysi v meste žilo cez 100 000, a teraz ich nie je viac ako 1300 je všetkým jasné že všetci títo ľudia museli prejsť cez bublinu - zahynúť von. Vtedy si dáva dole link a pomôže Sam zmeniť všetkým spomienky a nakoniec sa tímu podarí všetkých týchto ľudí presťahovať na inú planétu.