7x21 - The Lost City, part 1

Premiéra USA: 12.3.2004
Epizóda: 721
Napísal: Brad Wright a Robert C. Cooper
Réžia: Martin Wood
Hosťujúci herci: William Devane (Prezident Hayes), Jessica Steen (Doktorka Weirová), Tony Amendola (Bra'tac), David Palffy (Anúbis), Ronny Cox (Viceprezident Kinsey).

Daniel rozlušťi nápis s kolonáde, čo našla sg3, a myslí si že by sa tam mohla nachádzať knižnica antických vedomostí. Tým sa teda vydáva na misiu, s cieľom to zariadenie získať. Nájdu ho, no v tej chvíli na planétu zaútočia Anúbisove Alkeshe. Sú pod paľbou, Jack vie že nemá inú možnosť ako tam dať hlavu, do ktorej sa mu nahrajú vedomosti Antikou. Po paľbou sa vrátia na Zem.

Tam medzitým Dr. Weirová, doteraz osoba, ktorá spostredkuvávala vyjednávania pre OSN nastupuje do auta, kde jej viceprezident Kinsey hovorí o programe hviezdnej brány. Stretla sa s prezidentom Heysom, ten jej povedal že je novou veliteľkou sgc, ten ju tam dosadil preto aby vláda mohli lepšie kontrolovať program stargate.

Jack dostane na pár dní od Generála Hammonda voľno, doma ho navštívi Sam, za chvíľu aj Tealc a Daniel. V tom dojde generál Hammond, o hovorí im o svojom odvolaní. Ďalší deň Dr. Weirová nastupuje do funkcie v sgc, keď v tej chvíli príde na Zem Bra´tac a hovorí že sa dopočul o útoku na Zem - do troch dní budú nad Zemou celé Anúbisove sily. Späť sa vracia aj s Teal´com. Kinsey tomu neverí, myslí si že ide o pokus sg1 obnoviť činnosť programu, keď on ho chcel na 3 mesiace zavrieť.

TO BE CONTINUED....