8x02 - New Order , Part 2

Premiéra USA: 9.7.2004
Epizóda: 802
Napísal: Joseph Mallozzi a Paul Mullie
Réžia: Andy Mikita
Hosťujúci herci: Torri Higginson (Dr.Weirová), Patrick Currie (replikátor Piaty), Kira Clavell (Amaterasu), Steve Bacic (Camulus), Gary Jones (Walter Harinman), Vince Crestejo (vládca Yu).

Doktorka Weirová po zistení o blížiacej sa lodi goaldov nechá vládcov zatknúť, zo Zemi je vyslaná loď Prometheus brániť planétu.

Asgarské lode nad planétou Orilla zničia loď replikátorov. Penegal, člen asgardskej najvyššej rady, hovorí Thorovi o zničení lode, ale veľa blokov replikátorov po výbuchu lode padlo na planétu, a začali zamorovať najdôležitejšie systémy. Napadli aj tie, ktoré sú potrebné ak udržaniu myslí pre novo naklonované telá.

Plukovník Pendergast na Prometheovi je pripravený brániť Zem, no na jeho prekvapenie sa na miesto goauldskej lode objaví na obrazovke Teal´c, ktorý priletel na Thorovej lodi. Daniel sa dozvedá, že loď vládcov sústavy bola po ceste na Zem zničená Baalom, krátko na to je pred ich očami transportovaní na asgardskú loď k Teal´covi a Thorovi. Ten následne transportuje na loď aj Jacka z Antarktídy.

Sam, ktorú všetci považujú za mŕtvu sa prebudí v Montane, na farme. Je tu so svojim mužom Petom Shanahanom, ale celé sa jej to zdá nejaké divné. Po chvíli začína chápať že to celé je vlastne len ilúzia. Sam sa s tou ilúziou v žiadnom prípade nechce zmieriť, tak sa Pete premení späť na Piateho, ktorý Sam hovorí že ju miluje.

Thor prepojí Jackovu myseľ s lodným počítačom, aby sa nejak v prospech asgardov mohli využiť antické vedomosti v jeho hlave. Jack začne niečo vyrábať, Thorovi sa to podarí syntetizovať. Jackovi ubúdajú sily, preto sa ho Thor rozdohne oživiť. Zo začiatku si na nič nepamätá, ale časom sa mu pamäť začne vracať. Všetci pozerajú na tú vec čo vyrobil, ale nikto nevie dôjsť na to že čo to v skutočnosti je.

Thorova loď opäť priletí na Valhallu, kde príma komunikáciu od Aegira, ktorý im oznamuje že stratil kontakt s kolóniou, ale vo vesmíre lokalizovali jedného ľudského replikátora, ktorý prežil výbuch lode. Thor ho prenesie na loď, a cez jeho komunikáciu zistí polohu ľudského replikátora, ktorý ovláda tých všetkých "malých" na planéte, v tej chvíli na obrazovke uvidia medzi replikátormi na chvíľu tvár Sam. Ľudský replikátor sa preberie, nevedie čo majú robiť, bežné zbrane na neho neúčinkujú, vtej chvili Jack chytí tú vec čo vyrobil a vystrelí, všetky bloky replikátora sa rozpadli. Thor keď videl čo zbraň robí pripravuje väčšiu verziu pre loď, ktorej vlna by mohla obsiahnuť okolo celej planéty. Zatiaľ sg1 premiestni blízko tej štruktúry na planéte kde by mala byť Sam.

Dole sú napadnuté armádou replikátorov, ale vďaka zbrani s ktorou Jack ich úspešne eliminuje sa im darí ich ničiť. V tom sa objaví Piaty, a hovorí že ak neprestanú tak Sam zabije. Thor nabíja svoju zbraň, replikátori sa sťahujú do lode, kde je aj Cartrová. Loď odletí, Thor zbraňou zničí všetkých replikátorov na Orille. Sam nájdu ležať v lese, lebo tá presvedčila Piateho, že ak ju naozaj miluje, tak ju tu nechá.

V sgc sa doktorka Weirová balí, bude veliť Antarktickej oblasti. V sgc je nový generál, ktorým sa stáva Jack O´Neill. Generál Hammond bol povýšení do funkcie spojenou s úplne všetkou obranou Zeme, nazvané "Homeworld security". O´Neill je povýšený na brigádneho generála, a major Carterová je povýšená na hodnosť podplukovníka.

Medzitým niekde v vzdialenej galaxie stojí Piaty pri zrode nového replikátora, ktorého vytvoril na Obraz Samanthy Cartrovej...